Nepralenkiami – K.Alkimavičiūtė ir K.Pundinas

TenisasTraksėdžių pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės stalo teniso asmeninės vyrų ir mergaičių pirmenybės. Dėl VšĮ „Šilutės sportas“ įsteigtų taurių kovojo 32 vyrai ir 8 mergaitės. Tarp vyrų geriausiai pasirodė 17-metis traksėdiškis, Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Karolis Pundinas, mergaičių grupėje užtikrintai laimėjo taip pat Šilutės sporto mokyklos auklėtinė Karina Alkimavičiūtė.

Taurės nebuvo vienintelis apdovanojimas prizininkams, visi dalyviai sulaukė stalo teniso klubo „Varmas“ (vad. Jonas Piekautas) vaišių – karštų kepsnių iš kavinės „Klumpė“.

Burtų keliu vyrai buvo suskirstyti į 8 grupes po 4, mergaitės žaidė ratų sistema. Varžybose dalyvavo ir 13 NVŠ (neformalus vaikų švietimas) auklėtinių (8 berniukai, 5 mergaitės). O viena jų – traksėdiškė Auksė Arnašiūtė mergaičių turnyre užėmė III vietą.

Siekti taurių nelengva

Vyrų pogrupiuose netikėtumai prasidėjo iš karto. Vincas Agintas iš Pašyšių visų netikėtumui  įveikė daugkartinį rajono čempionatų prizininką J.Piekautą. Vėliau jie dar kartą surėmė mažąsias raketes ir Jonui pavyko atsirevanšuoti 3:0, tačiau prizininku jis jau netapo.

Įdomi partija grupės varžybose vyko tarp tėvo Laimo Ličinchai ir sūnaus Tomo Ličinchai. Po atkaklios kovos Tomas (Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės narys, besitreniruojantis Klaipėdoje) rezultatu 3:1 įveikė tėvą (Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos treneris). Bet abu stalo teniso mėgėjai iškopė į finalą. Antrajame etape jie vėl susitiko aiškintis, kuris iškovos teisę žaisti dėl trečiosios vietos. Čia ir vėl Tomui sekėsi gerai ir tokiu pat rezultatu 3:1 jis įveikė varžovą.

Į pagrindinį finalą be didesnių problemų prasiveržė jau minėtas V.Agintas, rusniškiai Domantas Kairys ir Artūras Silius, naumiestiškis Valdas Kungys, šilutiškis veteranas Zigmas Šikšnius, čempionato favoritas, vydūnietis K.Pundinas, senjoras Algis Mykolas Šaulys.

Antri kelalapiai į finalą atiteko šilutiškiams J.Piekautui, Eugenijui Juciui, Zigmui Tamošiūnui, Jonui Čimkui, sporto mokyklos auklėtiniui Titui Venckui, Vaciui Anuškevičiui ir juknaitiškiui Edmundui Naujokui.

Finalinės kovos

Finalininkų buvo 16, po įdomių kovų paaiškėjo kad dėl I vietos kovos K.Pundinas ir V.Kungys. Tai du puolėjai, savo žaidimą grindžiantys stipriais smūgiais (kamuoliuką stipriai pasuka į viršų ir jis lekia labai greitai) ir jų dvikova buvo labai įdomi. Fiziškai sutvirtėjusio K.Pundino žaidimo technika įvairesnė, sudėtingesni padavimai, tačiau ir V.Kungys parodė mokantis apiberti varžovą suktų smūgių kruša iš antros zonos. Nugalėjo K.Pundinas – 3:2. V.Kungys liko antras.

Dėl III vietos žaidė A.M.Šaulys ir T. Ličinchai, tarp jų užvirė įtempta kova. Ilgą laiką pirmavo Tomas, bet vėliau jo varžovui pavyko išlyginti rezultatą bei išplėšti pergalę – 3:2. 4 – 10 vietas užėmė: T.Ličinchai, L.Ličinchai, J.Čimkus, A.Silius, V.Anuškevičius, J.Piekautas ir V.Agintas. Paguodos turnyrą laimėjo Mantas Deveikis.

Mergaičių pirmenybes, nesunkiai įveikusi varžoves laimėjo A.Siliaus treniruojama K.Alkimavičiūtė, septynias varžoves įveikusi vienodu rezultatu 3:0. Antra vieta atiteko jos treniruočių draugei Darintai Ašmantaitei iš Juknaičių, trečia – NVŠ grupės auklėtinei Auksei Arnašiūtei, aplenkusiai Almantę Šimkutę.