Nepriklausomybės dieną šimtai pamariškių pramogavo ant pievų ledo (foto)

rusne ledo kelias rogutesAr tik rusniškiai nebus originaliausiai Lietuvoje paminėję Nepriklausomybės atkūrimo šventę?

Rusnės salos ir Šyšos kaimo bendruomenės šiemet nutarė pakartoti pernykštį sambūrį, kai Vasario 16-ąją susirinko prie užšalusios pievos, tada vadintos „blokados keliu“, nes nebuvo kito kelio, kaip pasiekti Rusnę. O šiemet „Ledo kelias“ ir organizatorių žadamos linksmybės iš namų išviliojo ne tik rusniškius, bet ir šimtus šilutiškių, kitų svečių.

Lygiai vidudienį bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Raimondas Plikšnys pakėlė Lietuvos vėliavą ir visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Prasidėjo tikra šventė su sporto varžybomis, linksmomis atrakcijomis, karštų gėrimų ir valgių skanavimu.

Nugalėjo draugystė

Išvakarėse ir ankstų vasario 16-osios rytą ant pievų ledo burzgė traktoriai. Nustumdę sniegą, jie suformavo kelias ledo aikšteles ledo ritulio varžyboms, laisvam čiuožinėjimui, žaidimams ir gėrimų bei valgių turgeliui.

Šventės „vinimi“ tapo ledo ritulio varžybos, kurias organizavo mėgėjų lygos „Žemaitijos ledas“ narė – Šilutės ledo ritulio komanda. Ši komanda pasidalijo į dvi dalis. Rusniškių ledo ritulininkų ar buvusių rusniškių komandos narių yra tiek daug, jog jų visiškai pakako suburti į atskirą „Rusnės“ komandą, kurios kapitonu išrinktas rusniškis  Eugenijus Kolpertas.

Likusieji žaidėjai sudarė „Šilutės“ komandą, kuriai vadovauti ėmėsi rajono politikas, pedagogas Algirdas Gečas.   Kad ir kaip komandos stengėsi, tačiau pirmajį kėlinį žiūrovų nepradžiugino nė vienu įvarčiu. Antrajame kėlinyje „Šilutės“ ledo ritulininkai du kartus iš eilės nuginklavo rusniškio Rimo Cipario saugomus vartus. Trečiajame kėlinyje rusniškiai atsilošė ir rungtynės baigėsi lygiosiomis – 3×3. Šventės šeimininkai rusniškiai buvo dosnūs: prizą atidavė konkurentams. Didžiulį sterką varžybų komentatorė, Šyšos bendruomenės atstovė Aurelija Jakštaitė įteikė „Šilutės“ ledo ritulininkams.

Kitoje ledo aikštelėje vyko linksmos varžybos. Tėveliai ir mamytės lenktyniavo tempdami rogutes su savo atžalomis, atsirado šeimų, kurios rungėsi virvės traukimo varžybose. Dažniausiai laimėdavo ne stipresni, bet tie, kurių apavas buvo mažiau slidus.

Čempionų virtuvė

Šių metų žuvienės virimo čempionas, Rusnės salos bendruomenės pirmininkas R.Plikšnys su žmona Daiva svečius vaišino karšta arbata ir ypatinga žvėrienos sriuba – šiurpa.

Šventės svečius vaišinti buvo pakviestas ir kitas pagarsėjęs kulinaras – rajono Tarybos narys Jonas Purlys, kuris išvirė net du trijų grūdų košės puodus. Jeigu virėjas nemelavo, tai košė buvo praturtinta Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus sumedžioto šerno kumpiu.

Kaimo turizmo sodybos „Rusnietis“ šeimininkai Dainora ir Kęstutis Laukevičiai vaišino kepta žuvimi ir arbata, o jų kaimynas, kurėnų meistras Simas Knapkis – žarijose keptu sterku.

Šyšos kaimo bendruomenės narys Bronius Kalvaitis išvirė gardžią žuvienę. Rusniškių šventės jau nebeįsivaizduojamos be Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės verdamos kafijos. Senovinio gėrimo mėgėjų apie B.Servienę netrūko per visą šventę.

Šventės organizatoriai akivaizdžiai nesitikėjo tokios į šventę sueisiančių žmonių gausos. Buvo išdalyta mažiausiai pusė tūkstančio indelių su valgiais. Šventės pabaigoje pritrūko ne valgių, o vienkartinių lėkštučių. Organizatoriai šmaikštavo, kad kitą kartą šventės skelbime reikės rašyti, jog svečiai privalo lėkštutes ir šaukštus atsinešti iš namų.

Atrakcijos vyko tris valandas, tačiau naujame ledo aikštyne žmonių buvo dar bent porą valandų ilgiau. Vieni suko ratus pačiūžomis, kiti – keturračiais motociklais, o dar kiti buvo žiūrovai.

Organizatoriai džiaugėsi pavykusia švente. Jie kalbėjo, kad jeigu gamta bus palanki, ir kitais metais Valstybės atkūrimo šventė Rusnėje ant pievų ledo galėtų būti vėl pakartota, o gal net taptų tradicine.

joomplu:3006

Silutes naujienu_LOGO_copy