„Nepriklausomybės taurės“ rungtynėse – R.Kuncaitis ir M.Timinskas

Nepriklausomybes taureVidury-Robertas Kuncaitis deinje-Laurynas LidiusŠilutės pirmojoje gimnazijoje turime gražių pilietinio ugdymo tradicijų. Viena jų – renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti.

Nors kasmet randame vis naują šventės akcentą, viena jos dalis nesikeičia – tai krepšinio varžybos dėl „Nepriklausomybės taurės“, kuriose rungiasi gimnazijos 4 ir 3 klasių vaikinai.

Varžybos gimnazijoje yra laukiamos. Mokiniai jau prieš gerą savaitę ruošiasi, buria komandas, ieško teisėjų, ruošiasi aprangą ir reklamuoja būsimą renginį. Varžybos tampa dideliu įvykiu visai gimnazijos bendruomenei.

Šiemet šventė įgavo ir naujų akcentų, vienas jų – teisėjavo buvęs gimnazijos mokytojas, Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Robertas Kuncaitis.

Prieš varžybas gimnazijos aktų salėje jis vedė pilietiškumo pamoką, vėliau perėjo į sporto salę ir tapo tikra krepšinio varžybų siela. Susidarė įspūdis, kad kiekvienas sportininkas stengėsi pranokti pats save, parodyti viską, ko yra išmokęs. Ir tai suprantama, kai varžyboms teisėjauja ir jas stebi pats rinktinės treneris!

Kitas šventės siurprizas – per pertrauką, vykstant įvairiems konkursams, sporto salėje pasirodė buvęs gimnazijos mokinys, ilgametis Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos žaidėjas, 1995 m. Europos vicečempionas, Sidnėjaus olimpiados prizininkas Mindaugas Timinskas. Tai buvo tikras netikėtumas!

Gimnazistai pasitiko Mindaugą su ovacijų banga, visi sustojo bendrai fotografijai, o salėje skambėjo šūkiai: „Valio Lietuvai!“, „Tegyvuoja pirmoji gimnazija!“

Malonu suvokti, kad pavyko įgyvendinti sumanytą idėją, kad pilietiškumas, patriotizmas, tikrosios vertybės niekur nedingo.