Nesėkmingas šilutiškių debiutas, bet puiki patirtis

pamarysLapkričio 11 dieną Kaune vyko Lietuvos futbolo mėgėjų lygos (LFML) nugalėtojų taurės finalinės varžybos, kuriose dalyvavo 8 stipriausios šalies regionų komandos. Turnyro debiutantas buvo mūsų miesto komanda „Pamarys“, kuriai vadovauja Vaidas Dedurkevičius. Kad patekti į finalus, jie turėjo įveikti nemažai komandų Šilutės rajono mažojo futbolo pirmenybėse.

„Pamarys“ kelialapį į finalines varžybas Kaune laimėjo tapdamas šių metų Šilutės rajono mažojo futbolo pirmenybių čempionu. Finale Kauno manieže jų laukė septyni varžovai: Kauno „Žaliakalnis“, Panevėžio „Baltic-Flora Express“, Kėdainių „Ažytėnai“, Tauragės „LibertyBeach“, Jurbarko „Imsrei“, Marijampolės „Eurostandartas“ ir Alytaus „Daugis“.

„Pamariui“ jau dešimti metai

„Pamario“ komandą prieš beveik 10 metų subūrė didelis sporto entuziastas Vaidas Dedurkevičius. Jis ir pats mielai dar laksto po futbolo aikštę gynėjo pozicijoje. Šiemet  į Vaido suburtą futbolo komandą  įsijungė jo 17-metis sūnus Einoras, taip pat žaidžiantis gynėjo pozicijoje. Sakoma, kad obuolys nuo obels netoli rieda, bet yra ir dar vienas „obuoliukas“ – 9-metis Laurynas, kuris šiuo metu lanko vaikų futbolo treniruotes. Dar keli metai ir visi trys Dedurkevičiai gins „Pamario“ garbę mėgėjų futbolo lygoje.

Į Kaune vykusias finalines varžybas vyko nemažai jaunų naujokų: Martynas Vekteris, Matas Vismantas, broliai Aurimas ir Mantas Tunaičiai, vartininkas Augustas Šteinys. Komandos lyderiai – Martynas Agintas  (saugas) bei gynėjai Gintas Grigalaitis ir buvęs FK „Šilutė“ auklėtinis Giedrius Kurpeikis. Neapseita ir be puolėjų Dariaus Paldausko ir Tomo Normanto.

Kaip ir visoms komandoms, mūsiškiams noro laimėti finale netrūko, tik kartais per tą didelį norą jie pamiršdavo, kad ne vien pulti futbole reikia, bet ir gintis.

Nugalėtojas – „Žaliakalnis“

Ištraukus burtus, komandos buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias, „Pamario“ varžovais tapo Tauragės, Panevėžio ir Marijampolės ekipos.

Pirmajame etape žaista ratų sistema po vieną kėlinį, komandų sudėtis – 7 prieš 7. Pirmose rungtynėse „Pamarys“ susitiko su Marijampolės „Eurostandartu“, ir susitikimas baigėsi lygiosiomis – 0:0. Tad kuri stipresnė, komandos aiškinosi baudiniais, suvalkiečiai laimėjo 2:0. Kiti susitikimai baigėsi taip pat mūsiškių nenaudai, tad susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mūsų grupėje pirmą vietą užėmė tauragiškiai, antrą – Panevėžio, trečią – Marijampolės komandos, o ketvirti liko šilutiškiai.

1-2 vietas užėmusios komandos iškopė į pusfinalį, o likusios tęsė kovą dėl 5-8 vietų. „Pamarys“ ketvirtąsias rungtynes žaidė su Alytaus „Daugiu“ dėl  7-8 vietų. Alytiškiai persvėrė rezultatą savo naudai likus iki rungtynių pabaigos dviem minutėms – 2:1. Šilutiškiai liko aštunti, bet tai puiki patirtis, juolab, kad su visomis komandomis sužaista apylygiai, pritrūko tik trupučio sėkmės bei patirties.

Organizatoriai buvo dosnūs visoms dalyvavusioms komandoms, visos gavo taures. O turnyro nugalėtojo vardas atiteko Kauno „Žaliakalniui“, kuris finale palaužė Panevėžio „Baltic – Flora Express“, rezultatu 3:0. Kėdainių „Ažytėnai“ iškovojo III vietą, įveikę Tauragės „LibertyBeach“ 3:1.