Nešiojami kompiuteriai – 4 patarimai perkantiems

 

Untitled-2 copyIeškote naujo nešiojamo kompiuterio? Tai yra ganėtinai brangus ir svarbus pirkinys, kadangi juo teks naudotis kiekvieną dieną, o pats kompiuteris turėtų tarnauti bent keletą metų. Kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi, todėl nešiojami kompiuteriai taip pat siūlomi labai įvairūs. O ar žinote, kaip rasti tinkamiausią būtent jums?

Svarbiausi aspektai

Yra keletas svarbių dalykų, į kuriuos būtina atsižvelgti perkant naują nešiojamą kompiuterį. Rekomenduojame susidaryti trumpą šių dalykų sąrašą, kad išsirinktumėte greitai ir tinkamai.

Operacinė sistema

Jeigu perkate kompiuterį tiesiog kasdieniams darbams: naršymui internete, rašymui, galbūt žaidimams, filmų žiūrėjimui, tada jums reikėtų rinktis Microsoft Windows operacinę sistemą dėl paprastumo, patogumo ir universalumo.
Jeigu renkatės Apple produkciją, tada susidursite tik su Mac operacine sistema. Ji labai galinga ir patogi dirbantiems dizaino, programavimo ar bet kokioje kūrybinėje srityje. Vis dėlto, Windows mėgėjams ji gali pasirodyti ne itin patogi

Ekrano dydis

Prieš pradėdami svarstyti apie specifikacijas ir kitus parametrus, pirmiausiai reikėtų nuspręsti, kiek svarbus jums yra mobilumas. Nešiojamų kompiuterių ekranai įstrižainių dydžiai yra suskirstyti į šias kategorijas:

  • 11-12 colių – patys mažiausi nešiojami kompiuteriai, kurie puikiai telpa į nedideles kuprines ir yra lengvi.
  • 13-14 colių – ganėtinai lengvi kompiuteriai, kurie suteikia geriausia balansą tarp mobilumo ir patogumo.
  • 15 colių – pats populiariausias pasirinkimas. Lengva ir patogu naudotis, nesudėtinga neštis, tačiau nėra patogu nešiotis kiekvieną dieną.
  • 17-18 colių – didžiausi nešiojami kompiuteriai, kurie dažniausiai naudojami tik namuose.

Parametrai

Kompiuterių parametrus suprasti sudėtinga, todėl eiliniam pirkėjui reikia žinoti tik pačius pagrindinius dalykus.

Pavyzdžiui, Intel serijos procesoriai gali būti Pentium, Celeron, i3, i5, i7 ir i9 – tai yra procesorių serijos. Pentium, Celeron bei i3 procesoriai yra biudžetiniai. Jie nėra galingi, bet jų pakanka kasdieniam naudojimui. Taip pat atkreipkite dėmesį į RAM atmintį – jos turėtų būti bent 8GB.

Vaizdo plokštė nėra aktuali jeigu nesiruošiate žaisti žaidimų. Vis dėlto, žaidimų mėgėjams vaizdo plokštė yra pati svarbiausia.

Baterija

Atkreipkite dėmesį į informaciją apie bateriją. Jeigu kompiuterį naudosite tik namuose, pavyzdžiui, žaidimams, tada baterija jums neturėtų rūpėti. Tačiau perkantys praktišką ir nedidelį nešiojamą kompiuterį tikrai norės jį naudoti bet kur ir bet kada. Tokiu atveju, reikėtų rinktis kompiuterį, kuris galėtų veikti bent 7-8 valandas vienu įkrovimu.

Untitled-3 copyKeletas trumpų patarimų

Jeigu renkatės kompiuterį tam, kad jį galėtumėte naudoti kelyje, darbe, kavinėje ir t.t. – nesirinkite didesnio nei 14 colių ekrano dėl jūsų pačių patogumo. Jeigu perkate vidutinės klasės nešiojamą kompiuterį, įsitikinkite, kad jame yra bent FULL HD ekrano raiška, 8GB RAM atmintis bei Intel Core i5 procesorius.

Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt ir sužinoti apie tai, kokie siūlomi nešiojami kompiuteriai ir kita kompiuterinė technika Senukai.lt.