Net darželinukai mokėsi kovoti su gripu

viktorina darzelis Raudonkepurait dalyviai gripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje. Daugėja ir gripo komplikacijų – susirgusieji gydomi ligoninėje.

Norint nesirgti gripu, svarbu žinoti, kaip susergama ir kodėl. Žinant susirgimo priežastis ir stengiantis laikytis visų rekomendacijų, galima išvengti gripo ar bent sirgti gripu lengvesne forma.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) to siekia išmokyti net darželinukus. Biuro specialistės vaikų darželiuose „Žvaigždutė“ ir „Raudonkepuraitė“ organizavo viktoriną „Gripas ar peršalimas“.
Prieš renginį vaikai diskutavo grupėse, kas yra gripas, kaip susergama ir kaip nuo jo apsisaugoti. viktorina darzelis  zvaigzdute dalyviai gripas

Viktoriną vedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje Evelina Sobolienė, renginio dalyvius pasveikino Šilutės VSB direktorė Virginija Vaivadaitė.

Vaikai atidžiai klausėsi pasakos apie skruzdėliuką Anicetą ir jo draugus, paskui pasitardami su komandos draugais atsakinėjo į klausimus, kodėl susirgo Aniceto draugai, ką jie darė neteisingai ir kt. Vėliau komandos sprendė kryžiažodį, atliko pastabumo užduotį.

Paaiškėjo, kad visų vaikų žinios yra geros ir pralaimėjusiųjų nėra: visi vaišinosi „Kiškio galiūno“ arbata su medumi ir citrina, džiovintais vaisiais, imbieru, darė mankštą. Biuro specialistai įteikė visiems dalyviams atminimo dovanėles.

Gavę daug žinių vaikai džiaugėsi renginiu ir dalinosi įspūdžiais likusią dienos dalį. Renginiuose dalyvavo daugiau kaip 80 vaikų.