Net E.Šaulio puikus žaidimas neatvedė „Šilutės“ į pergalę

krepsinis nkl evaldas saulysSavaitgalį dvejose rungtynėse „Šilutės“ krepšininkai demonstravo gražų žaidimą, bet užbaigti jo pergalėmis nepavyko. Pralaimėjimais baigėsi susitikimas namuose su Vilniaus „Statyba“ ir rungtynės Šakiuose su „Zanavyku“.

Pirmasis kėlinys – tobulas

Praėjusį penktadienį Šilutės krepšinio salėje susirinko daug sirgalių palaikyti „Šilutės“ krepšininkų. Mūsiškiai startavo tobulai. Nebijau vartoti šį žodį, nes tikrai pirmąjį kėlinį šilutiškiai žaidė neįtikėtinai puikiai. Dauguma net ir tolimų metimų pasiekdavo tikslą. Atrodė, kad varžovų krepšys ryte rijo šilutiškių siunčiamus kamuolius. Per pirmąjį kėlinį mūsiškiai pelnė net 33 taškus, o juk ne visada net per du kėlinius pavyksta pasiekti tokio rezultato.

Tuo tarpu Vilniaus „Statybos“ krepšininkai per tą patį laiką pelnė 17 taškų.

Puikiai pirmajame kėlinyje sužaidė E.Šaulys: pataikė visus 4 tolimus metimus, abu jo metimai iš dvitaškio zonos buvo taiklūs bei iš 5 baudų prametė vos vieną. Jo sąskaitoje po pirmojo kėlinio buvo net 20 taškų – tai daugiau nei pusė komandos taškų.

Iššvaistė 19 taškų persvarą

Puikiai startavę šilutiškiai, antrame kėlinyje savo apsukas sumažino. Nebe taip taikliai mėtė, sunkiau apsigindavo nuo varžovų. Todėl vilniečiai antrą kėlinį pelnė daugiau taškų (20:27), nors bendroje įskaitoje šilutiškiai vis dar pirmavo 53:44.

Sirgaliai nekantriai laukė, kaip seksis mūsiškiams po didžiosios pertraukos. Tikėjosi, kad pergalė – ranka pasiekiama, tik reikia išlaikyti persvarą.

Bet nors aikštelėje vyko tikrai gražus ir akiai mielas žaidimas, deja, mūsiškiams nepavykdavo nei sėkmingai užbaigti atakų, nei apginti savo krepšio. Trečią kėlinį „Statyba“ laimėjo daugiau nei dviguba persvara ir ne tik prisivijo mūsiškius, bet ir davė per šonus. Po 3 kėlinių rezultatas buvo 65:70.

Šilutės krepšininkai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, nors vienu momentu buvo pasiekę net 19 taškų persvarą.

Finalas neišgelbėjo

Vis dar tikėta, kad 5 varžovų pranašumo taškai – dar ne pralaimėjimas. Juk krepšinyje per kelias minutes daug kas gali pasikeisti. Ketvirtajame kėlinyje mūsiškiams reikėjo susitvarkyti su gynyba, taikliau mėtyti.

Deja, to nepavyko padaryti ir teko pripažinti gan skaudų pralaimėjimą 82:97.

Rezultatyviausias tądien buvo Evaldas Šaulys, komandai pelnęs 30 taškų, atkovojęs 5 kamuolius, išprovokavęs net 8 pražangas. Marius Kasiulevičius pelnė 18 taškų, po 10 taškų komandai pelnė Eivydas Molosčiakas ir Nerijus Anglickis.

Išvykoje – panašus scenarijus

Kitą dieną mūsiškiai išvyko į Šakius siekti trokštamos pergalės, bet „Zanavykas“ nebuvo svetingas ir namo „Šilutę“ išsiuntė pralaimėjusią 98:80.

Du pirmus kėlinius komandos žaidė taškas į tašką, bet, kaip jau tapo įprasta mūsų komandai, paskui ji varžovams leido atitrūkti. Ar tai jėgų, ar noro stygius, to nesužinosim. Tiesiog gaila, kad du kėlinius puikiai pažaidę mūsų krepšininkai, vėliau pergalę paleidžia (16:18; 26:21; 26:21; 30:20).

Išvykoje taip pat vėl pasižymėjo Evaldas Šaulys  – 21 taškas, 7 atkovoti kamuoliai ir 8 išprovokuotos pražangos. 11 taškų komandai pridėjo Gytis Pakalniškis.