Neteisėta žvejyba ir konfiskuoti tinklai brakonieriui kainuos 900 eurų

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Nemuno deltos regioniniame parke, Kuršių mariose ties Ventės kaimu pastebėjo ne mėgėjų žvejybos įrankį – statomąjį tinklą.

Brakonierius buvo pagavęs tris karšius ir vieną karpį.

Nustačius pažeidėją ir patikrinus jo namų teritoriją buvo rasta dar 18 statomųjų tinklų. Neteisėta žvejyba ir tinklai šiam vyrui atsieis iki 900 eurų.

Kad išsiaiškintų tinklo Kuršių mariose savininką, aplinkosaugininkai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi surengė pasalą. Paaiškėjo, kad pažeidimą darė netoliese gyvenantis asmuo, už panašų pažeidimą jau trauktas administracinėn atsakomybėn.

Ištraukus tinklą, buvo rasti trys karšiai ir vienas karpis. Už žuvų ištekliams padarytą žalą brakonieriui teks sumokėti 400 eurų. Taip pat aplinkosaugininkai patikrino pažeidėjo namų valdą ir joje esančias ūkines patalpas. Patikrinimo metu rasta dar 18 paruoštų naudoti statomųjų tinklų.

Už žvejybą draudžiamais įrankiais vyrui gresia 120 – 300 eurų bauda, o neteisėtas žvejybos įrankių laikymas atsieis dar 60 – 200 eurų.