Netikėtos permainos „Šilutės“ komandoje – dėl pergalių

krepsinis saulysAtleistas treneris G.Vileita, prie komandos vairo grįžo A.Straupis

Aštuntąją vietą reguliariajame NKL sezone užėmusią, tačiau aikštės pranašumą po pralaimėtų pirmųjų aštuntfinalio rungtynių praradusią „Šilutę“ vėl krečia permainos.

Pustrečio mėnesio komandai vadovavęs treneris Gintautas Vileita atleistas iš pareigų, o prie „Šilutės“ vairo grįžo su šia komanda sezoną pradėjęs Arvydas Straupis.

Savaitgalį „Šilutė“ sužaidė dvejas atkrintamąsias varžybas: namų aikštelėje jie nusileido Kauno „Žalgiriui-2“, o nuvykę į Kauną gana ženkliai įrodė savo pranašumą.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1.

Namuose žaidimas nesisekė

Vasario 27 d. „Šilutės“ komanda savo namų aikštelėje susitiko su Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkais. Tądien šilutiškiams žaidimas nesiklostė. Vieną komandos lyderių – Arną Kazlauską – užspaudė du varžovai, tad Arnui sunku buvo ką nors padaryti.
Bet tada komandos draugai turėjo progą pasireikšti. Viskas būtų buvę kaip ir gerai, gal ir žaidimo pabaiga būtų mūsų naudai, bet mūsiškiai nesugebėdavo įmesti iš po krepšio net laisvi. Toks žaidimas juos privedė prie pralaimėjimo 66:80.

„Šilutės“ trenerių štabe – rokiruotė

Iškart po rungtynių naujieną išgirdo ir pustrečio mėnesio „Šilutės“ komandai vadovavęs Gintautas Vileita. Treneriui pranešta, kad jau per kitas rungtynes jis komandai nebevadovaus, nes į „Šilutės“ klubą grįžta su mūsų komanda sezoną pradėjęs treneris Arvydas Straupis.

Tokia žinia daugeliui sukėlė šoką: „Kodėl dabar? Reikėjo leisti pabaigti sezoną G.Vileitai!“.

VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad sprendimą vėl perduoti komandos vairą A.Straupiui lėmė siekis kuo geriau pasirodyti atkrintamosiose rungtynėse. A.Straupis, nuo vasaros dirbęs su komanda, gerai pažinojo krepšininkus, jo vadovaujamos komandos žaidimo rezultatai buvo geresni. Tačiau gruodžio pradžioje gavęs naudingesnį pasiūlymą vadovauti Baltarusijos komandai, buvo nutaręs dirbti ten.

„Žinote, kaip būna: laimi komanda, o pralaimi treneris. G.Vileitos vadovaujamos „Šilutės“ rezultatai buvo kuklesni, nors tikrai žinome, kad komanda yra pakankamai stipri. Todėl kartu su klubo vadovu Arūnu Pupšiu priėmėme sprendimą vėl priimti dirbti A.Straupį. Su G.Vileita išsiskyrėme be pykčių, bendru sutarimu. Jis irgi pripažino, jog lengviau vadovauti savo suburtai komandai“, – komentavo D.Gricevičius.

Klubo vadovybė tikisi, kad žaidimą strateguojant A.Straupiui, „Šilutei“ pavyks geriau pasirodyti čempionato tiesiojoje.
Kaip ten bebūtų, išvykoje A.Straupio vadovaujama „Šilutės“ komanda įrodė, kad staigios permainos komandos neišbalansavo, o kaip tik pastūmėjo link pergalės.

Išvykoje šilutiškiai buvo stipresni

Šeštadienį „Šilutės“ komanda su trenksmu pasitiko pirmąją pavasario dieną. A.Straupio sugrįžimas prie „Šilutės“ vairo kovingai nuteikė žaidėjus.

Antrosiose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse mūsiškiai 83:63 nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ ir susigrąžino namų aikštės pranašumą.

Žaidimo pradžia buvo apylygė, įpusėjus rungtynėms šilutiškiai pirmavo 31:37, po trijų ketvirčių – 52:59. Tad kokia bus rungtynių pabaiga, buvo galima tik spėlioti.

Viskas pasikeitė paskutiniame kėlinyje. „Šilutės“ krepšininkai ketvirtį pradėjo 8 taškais ir nesulaukė atsako (52:67). Puolime užstrigę žalgiriečiai taškų nepelnė 4 minutes.

Mūsiškiai surengė dar vieną spurtą 7:0 (55:76), ir jau tada nugalėtojai buvo aiškūs. Rungtynės baigėsi 63:83 rezultatu „Šilutės“ naudai.

Mūsų komandoje net trys žaidėjai surinko po „dvigubą dublį“: Evaldas Šaulys pelnė 15 taškų bei atkovojo 11 kamuolių, Edgaras Sosnovskis – 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių ir Nerijus Anglickis – 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

14 taškų prie pergalės pridėjo Arnas Kazlauskas, 11 – Eivydas Mološčiakas, 8 – Vytautas Kamarūnas (6 rezultatyvūs perdavimai).