Netikslūs adresai Šilutės krašte: daugiausia – Vilkyčiuose ir Pašyšiuose

Daugiau kaip 3 000 – tiek šiuo metu Kretingoje ir miesto apylinkėse yra asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus.

Dėl šio netikslumo šie žmonės gali negauti laiškų ar paštu siunčiamų dokumentų, nesulaukti „Sodros“ išmokų, medikų ar ugniagesių pagalbos, jei vykdami į nelaimės vietą dėl netikslaus adreso jie sugaiš brangų laiką. Siekdamas sumažinti netikslių gyvenamosios vietos adresų skaičių Registrų centras su Vidaus reikalų ministerija inicijavo socialinį projektą, kuriuo siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į netikslių adresų problematiką ir paskatinti imtis veiksmų bei atnaujinti netikslius duomenis apie save.

Lietuvoje – 150 tūkst.

„Gyventojų registro duomenys apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių institucijoms, kurios šiuos duomenis naudoja norėdamos susisiekti su gyventojais ir taip atlikti jiems pavestas funkcijas. Pagalbos tarnybų pareigūnams šie duomenys padeda greitai identifikuoti asmenis ir esant reikalui operatyviai rasti įvykio vietą. Todėl, norint išvengti galimų nemalonumų, tikslios ir aktualios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas iš mūsų“, – sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 150 tūkst. asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas netikslus. Daugiausiai tokių galima rasti didmiesčiuose, kur gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau žmonių. Tačiau nemažai netikslių adresų yra ir kaimo vietovėse.

Netikslūs adresai Šilutėje: kur jie?

Žvelgiant tik į Šilutę ir apylinkes, daugiausiai netikslių adresų galima rasti Saugų ir Juknaičių seniūnijų gyvenvietėse ir pačioje Šilutėje, kur netiksliu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu gyvena beveik 350 gyventojų.

Šilutės rajono savivaldybėje daugiausiai gyventojų, kuriems kyla rizika susidurti su nepatogumais dėl netikslaus deklaruotos gyvenamosios vietos adreso, yra Saugų sen. Vilkyčių ir Saugų kaimuose, Juknaičių sen. Pašyšių kaime ir Usėnų sen. Usėnų kaime. Nemažai tokių asmenų gyvena Švėkšnos sen. Inkaklių kaime ir Šilutės sen. Grabupių kaime.

Netikslūs adresai kaimo vietovėse atsiranda dėl to, kad laikui bėgant čia pirmą kartą buvo suteikti gatvių pavadinimai ir namų numeriai, tačiau ilgą laiką ten gyvenantys asmenys, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę nurodydami tik kaimo ar miestelio pavadinimą, po adresų pasikeitimo nesikreipė į seniūniją ar savivaldybę dėl adreso patikslinimo.

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas taip pat gali būti netikslus dėl to, kad NT objekto, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, taip pat, jei nėra sutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Kaip pasitikrinti ir ką daryti?

Kiekvienas asmuo turi teisę nemokamai susipažinti su savo tvarkomais duomenimis, o Gyventojų registre esantį deklaruotą gyvenamosios vietos adresą galima sužinoti atvykus į seniūniją ar savivaldybę, taip pat prisijungus prie Registrų centro savitarnos sistemos.

Registrų centras sukūrė naują aplikaciją, kuri leidžia pagal pavardę ir asmens kodą pasitikrinti, ar deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra tikslus. Tikrinimo aplikacija pasiekiama adresu www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą ar patikslinti duomenis galima atvykus į seniūniją ar savivaldybę (kur seniūnijos neįsteigtos), taip pat prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar Registrų centro savitarnos.