Netoli Švėkšnos rastas apleistas Kudliukas pasikeitė neatpažįstamai: šunelį slėgė 5 kg gaurų

Asociacija „Gyvūnų užuovėja“ prieš savaitę pasidalijo sukrečiančiomis miške netoli Švėkšnos rasto šunelio nuotraukomis: pasak jų, buvo sunku pasakyti, kas slepiasi po milžiniškais gaurais ir nagais.

Gyvūnus gelbėjantys savanoriai džiaugėsi, kad žmonės, miške aptikę agresyvų, tačiau siaubingai apleistą gyvūną, nepaliko jo, o parsivežė ir priglaudė.

„Štai dėl tokių neplanuotų akimirkų mes nuolat prašome žmonių padėti pastatyti bent keletą voljerų, kurie būtų atsargai tokiems gyvūnams. Ką būtume darę net neįsivaizduojame, nes vietos neturime visiškai. Laimė, kad savo draugų rate turime neabejingų žmonių, kurie ne tik netikėtai miške suradę šį šunį pranešė mums, bet ir nepaisant to, kad šuo agresyvus, atidavė visas jėgas, jog įsitemptų jį į savo automobilį, ir dar užleido savo šuns voljerą namuose. Šuo rastas miškuose netoli Švėkšnos, nežinome lyties, nesuprantame kur uodega, kur kokia koja, ar kur ausys, nesuprantame nieko.

Vaizdas kraupus. Milžiniški, turbūt 5 kg sveriantys dredai, vos mato akimis, beprotiško ilgio nagai, bet tai tik išorinė išvaizda. Blogiausia, kad šuo jaučiasi prastai, atsisako ėsti, šiek tiek gėrė vandens, įtartinai svirduliuoja, nuolat guli, akivaizdžiai silpnas. Nepaisant tokios būklės savo agresijos nepamiršo, bandant liesti rodo dantis ir puola iš paskutiniųjų.

Organizuojamės ir tariamės su vet. gydytojomis. Reikia atlikti kraujo tyrimus, tyrimus dėl erkių pernešamų ligų, o gal ir rentgeną ar kažką daugiau. Nežinome, gal šunelis sumuštas, gal partrenktas, gal dėl to vengia stotis ir vaikščioti, o per dredus tikrai nieko nepamatysime. Reikia nuskusti, sutvarkyti kailį, ten turbūt milžiniškos iššutusios žaizdos. Nežinome ko tikėtis, bet to negalėsime padaryti, kol nesužinosime blogos sveikatos priežasčių“, – socialiniame tinkle rašė gyvūnų gelbėtojai.

Tačiau praėjus savaitei pasirodė geros žinios: dėl savo išvaizdos Kudliumi pavadintas šunelis buvo ištirtas, jam pritaikytas gydymas, jis jau ėmė sveikti. Organizacija ryžosi dar vienam žingsniui – išvaduoti mažytį šunelį iš nepakeliamų gaurų, kurie kankino jo kūnelį. Procedūra buvo sudėtinga, nes ilgai miške vienas buvęs Kudlius buvo agresyvus, nieko neprisileido. Vis tik veterinarijos gydytojoms suleidus raminamųjų, Kudliukas buvo apkirptas.

„Naujienos apie Kudlių. Jam buvo nustatyta Babezija, iš kurios šuo labai stipriai lipa lauk! Savijauta jau geresnė, todėl nebegalėjome leisti tempti jam tokio svorio ant savo kūno. Niekas neapsiėmė sutvarkyti agresyvaus šuns ir tokio kailio, be raminamųjų vaistų tai tiesiog misija neįmanoma, rašoma asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ feisbuke.