Netradicinė lengvaatlečių treniruotė nebuvo lengva

 netradicine treniruoteRugsėjo 25 d. Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai, treniruojami Linos Leikuvienės rinkosi ne Šilutės miesto stadione, kaip įprasta, o muziejaus kiemelyje netoli Šyšos upės. Čia vyko netradicinė jiems orientavimosi sporto treniruotė „Auksinis Pamario ruduo 2018“.

Daugiau nei 20 lengvaatlečių susipažinę su orientavimosi sporto varžybų taisyklėmis pasklido po Hugo Šojaus dvaro parką bei ąžuolų giraitę kitoje Šyšos upės pusėje. Beje, „Ąžuolų giraitė“ – parkas, pasodintas 1999 m. balandžio 16 d. prie Šilutės ligoninės. Jį sodino Klaipėdos krašto jaunieji miško bičiuliai ir Šilutės rajono miškininkai. Tad kitais metais švęsime „Ąžuolų giraitės“ 10-ies metų jubiliejų ir Šilutės sporto klubas  „Leitė“ pakvies visus į orientavimosi sporto  varžybas.

Neįprastos lengvaatlečiams orientavimosi sporto treniruotės pateikė ir netikėtumų. Atrodytų, kad atsinaujinusiame miesto parke rasti natūralios gamtos kapelių jau neįmanoma. Bet ne – varžybų organizatoriams tai pavyko padaryti, ir jauniesiems sportininkams buvo tikras krikštas, kai reikėjo braidyti iki pažastų ne po gėlynus, o po dilgėlynus.

Bėgikai Justas Budrikas ir Paulius Gudaitis ilgai „negrybavo“ – parbėgo pirmieji, tačiau jau pirmame kontroliniame punkte „nupjovė grybą“ – gerai neapsižiūrėjo ir neradę komposterio bėgo toliau. O neatsižymėjimas kontroliniame punkte reiškia diskvalifikavimą.

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Visiems kitiems, nors ir teko „pagrybauti“, pavyko sėkmingai įveikti orientavimosi sporto trasą. Krikštas pavyko.

Pasak trenerės L.Leikuvienės, dešimtmetis jos sūnus vis dar kalba apie šias orientavimosi sporto varžybas. Jis kupinas neišdildomų įspūdžių, nors ir buvo pasiklydęs. Berniukui renginys labai patiko, nors, anot jo, kontrolinių punktų galėjo būti daugiau. O vyresnieji replikavo, kad jautėsi kaip po tikrų varžybų, nors trenerė buvo sakiusi, jog bus „tik lengva treniruotė…“

Spalio 4 d. pasivaržyti orientavimosi sporto varžybose „Auksinis Pamario ruduo 2018“ atvyks svečiai iš Kintų.

Jau daugiau nei 30 metų rugsėjo 27 d. visas pasaulis švenčia Pasaulinę turizmo dieną ir skatina keliauti, pažinti, atrasti vis naujus kampelius.

Tačiau nebūtina vykti toli nuo namų, kad patirtum kažką naujo – kartais tai galima rasti ir namie.