Netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje

Kintu IMG 0970Kintų vidurinės mokyklos penktokams (mokytoja Nijolė Sodonienė) F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos.

Pirmosios pamokos metu vaikai supažindinti su bibliotekos paslaugomis, taisyklėmis, literatūros skirstymo tvarka, rekomenduotos knygos laisvalaikio skaitymui.

Kitą dieną lietuvių kalbos pamokoje jų įgytos žinios buvo patikrintos testu – jo rezultatai džiuginantys, vadinasi, pamoka bibliotekoje buvo tikslinga ir įdomi.

Per antrą pamoką penktokai susipažino su informaciniais leidiniais, jų rūšimis, buvo mokomi, kaip naudotis žinynais, žodynais, enciklopedijomis, išgirdo patarimų, kaip greitai juose susirasti reikiamą informaciją.

Naujas žinias penktokai pritaikė atlikdami praktinę užduotį. Skatindama tarpusavio bendradarbiavimą mokytoja Nijolė Sodonienė juos suskirstė poromis. Padėdami vienas kitam, mokiniai turėjo surasti reikiamą šaltinį ir jame nurodytą žodį, po to perrašyti jo reikšmę ant gautų lapų.

Išdalijus užduotis, biblioteka šurmuliavo – penktokai  ieškojo reikiamų knygų, sklaidė jų lapus. Kai kurie susidūrė su nedideliais sunkumais – kaip rasti nurodytą knygą, (mat yra taip pat atrodančių knygų) bei kaip rasti reikiamą žodį. Pakartojus abėcėlę ir prisiminus mokytojos ir bibliotekininkių patarimus, darbas vyko sklandžiau.

Ši pamoka penktokams buvo išties įdomi ir naudinga. Jie mokėsi ne tik naudotis bibliotekoje esančiais informaciniais leidiniais, bet ir dirbti poroje, tobulino savo rašybos įgūdžius. Įspūdžiais jie dalijosi ne tik tarp klasės draugų, bet ir užsukę po pamokų su kitais bibliotekos skaitytojais.