Netradicinės pamokos Pašyšių bibliotekoje

2 Pasysiu biblioteka netradicines pamokosTobulinant vaikų ugdymo procesą, didinant mokymosi motyvaciją ir skatinant vaikus domėtis literatūra labai svarbu taikyti netradicines  ugdymo formas. Pašyšių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja J.Pėžienė kartu su Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo bibliotekininke D.Adomavičiene  parengė literatūros pamokų ciklą „Žymių žmonių gyvenimo knyga…”. Jų metu vaikai supažindinami su rašytojų biografijomis, jų kūryba.

Integruota literatūros pamoka „Dienai brėkštant…” buvo skirta Antano Baranausko gimimo 180-osioms metinėms paminėti.

Joje dalyvavę Pašyšių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai plačiau sužinojo apie Antaną Baranauską – vyskupą, poetą, kalbininką, matematiką, vertėją. Apie šios XIX a. iškilios asmenybės gyvenimo ir kūrybos pasiekimus pasakojo bibliotekininkė. Pamokos metu buvo skaitomos ištraukos iš Antano Baranausko dienoraščio, mokiniai susipažino su jo kūriniais.

Pasiryžęs įrodyti, kad lietuvių kalba nemiršta, Anykščiuose A.Baranauskas parašė klasikinį lietuvių poezijos kūrinį, poemą „Anykščių šilelis”, kuri plačiau nagrinėta ir pamokos metu. Mokiniai ne tik skaitė poemos ištraukas, bet stebėjo ir vaizdo įrašus.
Pamokos pabaigoje jie aptarė tai, ką sužinojo, kūrė plakatą „Ką žinau apie Antaną Baranauską?”.