Nevaikiška šlovė penkiamečio šilutiškio rankose: Elis – pasaulio čempionas

„Ir jam tik penkeri!”, - toks komentatoriaus šūksnis per televizijos ekraną palydėjo šilutiškį Eljotą Zarembą, triuškinančiai kovojusį ant tatamio pusfinalyje ir finale, Abu Dabi mieste, Jungtinių Arabų Emyratų šiaurės centrinėje dalyje. Besidomintys Eljoto sportine kelione jau žino, kokius stebuklus šis mažametis sugeba daryti, jis – daugkartinis Lietuvos, Europos ir jau pasaulio kovos menų čempionas. Tačiau, kaip žavingai ir uždegančiai atrodytų ši penkiamečio vaiko šlovė, nueitas kelias tikrai neįprastas, kupinas nevaikiško nuolatinio darbo, pastangų, stiprybės bei kantrybės. Tai – neeilinio sportininko istorija, kurios stebėtojais tapome mes.

Kovose – „į vienus vartus“

Lapkričio 11 d. Abu Dabi mieste susirinko geriausi sportininkai iš viso pasaulio. Čia surengtas septynias dienas trunkantis kovos menų čempionatas „ABU DHABI WORLD JIU-JITSU CHAMPIONSHIP“.  Bendras dalyvių skaičius siekė apie 10 tūkstančių, tarp kurių buvo ir Lietuvos sportininkų.

Išbandyti jėgas išskirtinėje kategorijoje tarp vaikų šiemet ryžosi ir mažasis sportininkas iš Šilutės. Į tolimąjį Abu Dabį berniuką lydėjo jo nenuilstantis treneris – tėtis Aurimas. Pasak jo, ši kelionė ir išsikeltas tikslas susirungti ant tatamio su pasaulinio lygio čempionais, turinčiais geriausius trenerius bei didžiausius finansavimus, toli gražu atvykusiems iš pamario krašto nespindėjo pergalės ar šlovės laukimu. Aišku, iki paskutinės minutės buvo viltis, tikėjimas, ryžtas.

„Varžybų išvakarėse, praėjusį ketvirtadienį Eljotas, kaip ir kiti dalyviai, turėjo praeiti vieną esminių varžyboms parengčių – sportininkų svėrimą, kuris lemia tolimesnę kovų eigą ir kategorijas, kuriose teks dalyvauti“, – pasakojo Aurimas. Būtent tuomet šilutiškiai ir pamatė, kad varžybose dalyvaus labai daug vaikų. Eljoto, tėčio ir artimųjų vadinamo Eliu, kategorijoje, 2017 metų gimimo ir iki 21 kg, buvo 26 vaikai. Atvykusieji iš Šilutės žinojo, kad čia, Abu Dabi čempionate, kovos vyks „single elimination“ principu, tai reiškia, kas pralaimi vos vieną kovą, to kelionė baigta.

Eljotas pateko į sportininkų pogrupį, kuriame nepasirodė Rusijos ir Kazachstano sportininkai. Pirmoji kova penkiamečiui įvyko pusfinalyje, kur jis susikovė su kanadiečiu Adam Khalidi. Vos prasidėjus kovai, stebėjusieji varžybas, pamatė triuškinantį šilutiškio pranašumą „į vienus vartus“. Tai patvirtino ir kovos komentatorius, sakydamas: „Eljotas Zaremba čia atėjo ne taškų rinkti, o iškart – ant skausmingo veiksmo ir laimėti!“

Finalinė kova šilutiškio laukė su rimtu varžovu, ir ne tik išvaizda, bet ir įgūdžiais – penkiametis stojo prieš Kazachstano atstovą Ali Thleugozhinov. Anot kovos menų žinovų, ant tatamio Eljotas nė trupučio nedvejojo – jis pademonstravo aukštą „Brazilian Jiu-Jitsu“ kovų meistriškumą ir… laimėjo finalinę kovą 8-0!!! Būtent ši akimirka ir reiškė – kad Eljotas Zaremba tapo Pasaulio Jiu-Jitsu čempionu svorio kategorijoje iki 21 kg.

To dar niekas nepadarė

Triuškinančios kovos ir pasiekti laimėjimai Lietuvos sporto istorijoje reiškia, kad to iki šios datos dar nebuvo padaręs nė vienas penkiametis iš mūsų šalies.

„Kartais atrodo, jog taip padaryti bus neįmanoma, bet kai įdedi daug darbo į tai, ką darai geriausiai, viskas grįžta su kaupu“, – dalijasi pergalės įspūdžiais Elio tėtis.

Anot jo, Eljotas šioms varžyboms ruošėsi rimtai, buvo įdėta daug darbo, sudalyvauta nemažai varžybų Lietuvoje ir Europoje. Vien patekti į „ABU DHABI WORLD JIU-JITSU CHAMPIONSHIP“, kuris vykstą kartą metuose, jau yra didžiulis pasiekimas, nes ne visi, kas nori, gali jame dalyvauti. Norint čia patekti reikia įvykdyti nemažai reikalavimų. Vienas pagrindinių – turi būti laimėjęs Europoje bent vienas varžybas per pastaruosius 6 mėnesius. Eljotas jų tikrai turėjo ir jo trofėjų kraitėje yra Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, 2 kartus Airijos ir, žinoma, Lietuvos čempiono laimėjimai.

Kad pavyktų patekti į Abu Dabį, Eljotui reikėjo praeiti ir dar vieną iššūkį – turėti pasaulyje pripažintos Brazilian Jiu-Jitsu organizacijos sutikimą, kuriai jis atstovaus. Anot Aurimo Zarembos, nors tų organizacijų, federacijų yra ir Lietuvoje, tačiau nė viena neišgirdo jų prašymų ir teko ieškotis pagalbos kitur. Lietuvoje esančioms organizacijoms nėra jokios apčiuopiamas naudos, nes juk Eljotas nesportuoja ir nėra tų federacijų narys.

„Mums pagalbos ranką ištiesė brazilas Iran Mascarenhas, kuris šiuo metu gyvena Lietuvoje ir treniruoja sportininkus Klaipėdoje. Tai mes ir atstovavome Brazilijos Mascarenhas Team“, – sakė Eljoto tėtis.

Trečias ir bene didžiausias iššūkis Eljotui buvo tai, kad varžybų dieną, po apšilimo, jis privalėjo eiti į areną kovoti ant tatamio lydimas tik varžybų palydovų – jokia pagalba ar patarimai, kaip daryti tam tikrus veiksmus varžybų metu iš netoliese esančio trenerio nebuvo galima. Kitaip tariant, penkiametis, žengdamas ant tatamio, turėjo jau pats galvoti, kaip ir ką darys.

„Dar nesame dalyvavę tokio dydžio arenoje su tiek žiūrovų. Matėsi, jog vaikas jaudinasi, bet aš didžiuojuosi, kad jis su tuo susitvarkė. Žinoma, buvo vietų, kur galėjo tam tikrus veiksmus padaryti geriau, bet jaudulys ir stresas padarė savo. Kai grįšim į salę, būtinai analizuosime klaidas, nes tik iš jų mokomasi“, – įspūdžiais po finalinių kovų dalijosi Aurimas.

Po varžybų Eljoto laukė ir įdomus laikas. Mažasis pasaulio čempionas iš Lietuvos aplankė Abu Dabi lankytinas vietas: didžiąją musulmonų šventyklą, dykumas, „Ferrari“ pasaulį, „Formulės-1 (F1)“ lenktynių trasą, Abu Dabi ir Dubajaus miestų centrus ir kitas.

Dėkoja padėjusiems

Dalindamasis įspūdžiais ir neeiliniu sūnaus pasiekimu šilutiškis Aurimas nori padėkoti visiems, kas prisidėjo prie šios pergalės. Tai – Iran Mascarenh ir klubui Klaipėdoje, Tauragės klubui „Taurris“ bei treneriui Sauliui Bučiui, treneriui iš uostamiesčio Ernestui Slavinskui, taip pat – Šilutės dziudo klubo „Kumikata“ treneriui Rimvydui Lukošiui.

Kitos itin svarbios varžybos Eljoto laukia jau sausio 29-ąją – „Brazilian Jiu-Jitsu“, kurios įvyks Las Vegase. Tai – Eljoto svajonė ir naujas tikslas. Berniuko tėtis sako, kad čia taip pat buv nemažai iššūkių, vienas iš jų – labai brangi kelionė. Dalyvavimas Abi Dabi čempionate šilutiškiams irgi kainavo nemažai asmeninių santaupų.

Aurimas sako, kad po tokių pasiekimų jis nenuleis rankų, tai yra jų abiejų bendras tikslas. „Kad sudalyvautume, ieškosime rėmėjų, kurie galėtų prisidėti prie Eljoto svajonės dalyvauti varžybose Amerikoje. Tik varžybų dėka ir dalyvavimas kitose šalyse su kitais sportininkais dar sportininką stipresniu. Jei nuolat dalyvausi varžybose savame rate, tai geriausiu atveju gali tapti tik daugkartiniu Lietuvos čempionu“, – sako Aurimas.

Prie šilutiškių sėkmės prisidedame ir mes, „Šilutės naujienų“ redakcija ir kviečiame nelikti abejingais bei padėti mūsų krašte augančiam čempionui garsinti Lietuvos bei Šilutės vardą. Norintieji padėti finansiškai, tai galite padaryti, pervesdami finansinę paramą: VšĮ „Laisvalaikis Šilutėje“. Įmonės kodas 305222520, sąskaitos Nr. LT-337300010159757395 (AB Swed bankas), paskirtis: Parama Eljotui Zarembai.