NKL komandos jau pradeda pasiruošimo stovyklas

nkl krepsinis_Is_kaires_treneris_L_Eglinskas_8_nr._E._Dziaugys_9_nr._A._Gaidys_14_nr._A._Globys_ir_silutes_klubo_direktorius_D._GriceviciusKol Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai dar laukia „geresnių orų”, Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandos jau pradeda pasiruošimo naujam krepšinio sezonui stovyklas.

NKL žaidžiančios Šilutės vyrų krepšinio komandos „Šilutė” krepšininkai liepos 31-ąją rinkosi į pirmąją oficialią pasirengimo stovyklą. „Šiemet, kaip ir pernai, pasirengimą pradedame gana anksti” sakė vienas iš klubo atstovų Jonas Gavėnia, pasakodamas apie komandos darbus šią vasarą.

– Praėjusių metų patirtis bei rezultatai parodė, kad anksti pradėjęs ruoštis – nesigailėsi.

Vos pasibaigus sezonui, kibome į darbus ir pirmasis mūsų pasiekimas buvo, kad po ilgų derybų ir pokalbių į komandą pavyko susigrąžinti trenerį Laimoną Eglinską. Jis labai prisidėjo ir prie praėjusio sezono rezultatų: padėjo komplektuoti „Šilutės” krepšinio komandą, organizavo pasirengimo turnyrus Italijoje ir Kinijoje, kartu su juo įkūrėme Šilutės gatvės krepšinio lygą ir organizavome  žaidynes. Kartu su treneriu Robertu Kuncaičiu jie sugebėjo „Šilutės” komandą vėl sugrąžinti į Nacionalinės krepšinio lygos TOP komandų grupę.

Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad surengus keletą atrankų bei intensyvias paieškas jau turime suformavę beveik visą artėjančio sezono „Šilutės” komandą. Atrankų metu sudarėme sutartis su trimis jaunais ir, manome, perspektyviais žaidėjais. Tai puolėjai Andrius Globys, Evaldas Džiaugys, įžaidėjas Andrius Gaidys.nkl krepsinis_Tomas_Urbonas_karjera_tes_siluteje

Andrius praėjusį sezoną tapo NKL čempionu, o Evaldas pernai rungtyniavo vienoje iš stipriausių NKL komandų – Raseinių „Rasuose”. „Šilutės” komanda jiems abiems bus puiki vieta tobulėti ir siekti dar didesnių asmeninių rezultatų. Andrius Gaidys pernai rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje ir buvo tarp daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančių žaidėjų.

„Šilutės” komanda turės ir naują vidurio puolėją Tomą Urboną. Tomas turi sukaupęs nemažą patirtį rungtyniaudamas LKL ir NKL klubuose, yra buvęs LKL daugiausiai blokuotų metimų atlikusiu žaidėju, o praėjusį sezoną rungtyniavo Prancūzijoje. Tomas yra puikiai pažįstamas su mūsų treneriu L.Eglinsku, todėl ir „Šilutės” krepšinio klubas, ir Tomas tikime, kad tai padės jam atsiskleisti bei tapti vienu stipriausiu priekinių linijų žaidėju Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Prie komandos netrukus turėtų prisidėti ir du legionieriai. Vieną jų treneris L.Eglinskas pastebėjo Kinijoje, kai šilutiškiai rungtyniavo tarptautiniame turnyre. Anot trenerio, jis gali rungtyniauti net keliose pozicijose: nuo atakuojančio gynėjo iki lengvojo krašto. Kitas legionierius turėtų užimti pagrindinio įžaidėjo poziciją.

Minėti žaidėjai turėtų sudaryti puikią komandą su praėjusiais metais žaidusiais ir liekančiais „Šilutėje” Modestu Žaunieriūnu, Justu Nausėda ir Eriku Mikužiu bei jaunosios kartos „Šilutės” žaidėjais Jevgenijumi Miniotu ir Robertu Miliausku.

Mūsų komandos tikslas – sudaryti tokią komandą, kurios variklis būtų geras mikroklimatas. Nesame iš tų, kurie perka žaidėjus tik pagal pavardes ir švaisto pinigus.

Artimiausiomis dienomis komanda rinksis į treniruočių stovyklą Šilutėje, o rugpjūčio 10-21 dienomis išvyks į pasirengimo stovyklą Italijoje.

Planuojame, kad naujai sukomplektuota „Šilutės” komanda rugsėjo mėnesį dar vyks į Kiniją ir ten baigs pasirengimą artėjančiam sezonui.