NKL turnyro lentelės viršūnėje esanti „Šilutė“ metus pradėjo pergalėmis

Krepsis 1Stratego Kęstučio Mačijausko vadovaujama „Šilutės“ krepšininkų ekipa senuosius metus paliko užmarštyje, o naujuosius pradėjo pergalėmis. Atsisveikinę su komandą palikusiu legionieriumi iš Turkijos šilutiškiai namuose įveikė varžovus iš Baltarusijos, o išvykoje neturėjo problemų su „Jonavos“ krepšininkais.

Pirmieji krito „Tsmoky-2“

Pergalę VIKINGLOTTO – NKL ir Baltarusijos turnyre pasiekė „Šilutės“ krepšininkai. Savo aikštėje 79:72 (27:9, 20:21, 13:24, 19:18) jie įveikė Minsko „Tsmoki-2“.

Šilutiškiai iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 27:9. Antrojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 22 taškai (44:22), tačiau svečiai sugebėjo atsitiesti ir po pertraukos sumažino atsilikimą iki vienženklio – 54:60.

Nors svečiai lemiamoje atkarpoje buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo (66:67), „Šilutė“ pergalės iš savo rankų nepaleido. Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidęs Omaras Alstonas per 21 minutę įmetė 8 taškus (2/3 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 efektyvumo balus.
„Šilutė“: Simonas Serapinas 14 (21 naud. bal.), Ernestas Sederevičius 11, Robertas Miliauskas 9, Omaras Alstonas 8 (7 atk. kam., 6 per. kam., 27 naud. bal.).

Neturėjo problemų ir su „Jonava“

Lengvą pergalę „Šilutė“ iškovojo Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO – NKL). Šilutiškiai sekmadienio vakarą mače išvykoje 96:73 (26:16, 23:16, 21:21, 26:20) nugalėjo „Jonavos“ krepšininkus.

Pirmąsias 7 minutes lygiai (13:12) žaidusių komandų tempai galiausiai išsiskyrė – „Šilutė“ spurtavo 13:4 ir po pirmojo kėlinio pirmavo 26:16. Per likusį susitikimo laiką šilutiškiai dar labiau tolo ir nė karto nebeužleido lyderių vaidmens bei šventė pergalę. Nepaisant to, kad „Jonava“ atkovojo 8 kamuoliais daugiau (42 prieš 34), „Šilutė“ atliko net 15 rezultatyvių perdavimų daugiau nei varžovai – 28 prieš 13.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 17, Ernestas Sederevičius 16, Byronas Sanfordas 15, Paulius Poška (6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Omaras Alstonas (5 atk. kam.) po 14, Linas Lekavičius 7 (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

Turnyro lentelės viršūnėje esanti „Šilutė“ sausio 9 d. Vilniuje susitiko su sostinės „Perlo“ krepšininkais „Jeep“ arenoje“. Sausio 11 d. namuose mūsiškiai susitiks su Molėtų „Ežerūnu“. Varžybų pradžia 18 valandą.

„Šilutę“ paliko K. Canbolatas

Sezono pradžioje prie „Šilutės“ prisijungęs Kemalis Canbolatas keliasi į aukščiausią Lietuvos krepšinio lygą (LKL). LKL žaidžianti Alytaus „Sintek – Dzūkija“ paskelbė, jog iš Pamario turkas keliasi į Dzūkiją, kur pratęs karjerą. 25-erių aukštaūgis Vikinglotto – NKL pirmenybėse šį sezoną vidutiniškai per 16 minučių rinko po 8,1 taško ir atkovojo po 4,9 kamuolio.