Noro laimėti mūsiškiams netrūksta, bet Fortūna atsuko nugarą

vyru krepsinis molosciakasPenktadienį Šilutės krepšinio salėje užvirė nuožmi kova tarp mūsiškių ir Jonavos „Petrochemos“ krepšininkų.
Išsiaiškinti, kuri komanda stipresnė, prireikė net dviejų pratęsimų. Deja, po papildomų įtemptų 10 minučių pergalę rezultatu 90:93 šventė svečiai iš Jonavos.

Išvykoje į Marijampolę, kur „Šilutė“ susitiko su „Sūduva – Mantinga“, scenarijus panašus. Atrodė, kad jau šilutiškiai džiaugsis pergale, bet varžovų taiklūs tritaškiai atnešė mūsiškiams dar vieno pralaimėjimo kartėlį.

Rungtynės namuose

„Šilutės“ ir „Petrochemos“ susitikimas pradžioje nebuvo įdomus. Neįdomus todėl, kad mūsiškiai gerokai gavo į kaulus. Po pirmojo kėlinio 17:30 pirmavo svečiai.

Antrasis kėlinys ir buvo toli nuo minties, kad gal mūsiškiams pavyks laimėti šias rungtynes – rezultatu 35:46 mūsiškiai vis dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje.

Po ilgosios pertraukos „Šilutės“ komanda į aikštelę grįžo kovingesnė ir vaizdas jau pasikeitė. Mūsiškiams pavyko įmesti į varžovų krepšį 28 taškus, o svečiams – vos 17, tad rezultatas tapo lygus – 63:63.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 10 sekundžių, mūsiškiai pirmavo 3 taškais (77:74). „Petrochemos“ žaidėjas A.Urbonas bandė išlyginti rezultatą tolimu metimu, tačiau kamuolys nepasiekė tikslo. Tačiau kovoje dėl atšokusio kamuolio nugalėjo jonaviškiai, nes kamuolys aikštelę paliko nuo „Šilutės“ komandos žaidėjo. Jonavos treneris iškart paėmė minutės pertraukėlę, po jos iškart minutės paprašė ir Šilutės komandos treneris A.Straupis.

Pertraukėlė nepadėjo

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusi vos viena sekundė. Dauguma jau tikėjo, kad šilutiškiams pavyko išplėšti sunkią pergalę, bet po pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi aštuoniolikmetis „Petrochemos“ naujokas Ričardas Verbickas, kurio taiklus tritaškis paskutinę kėlinio sekundę pasiuntė komandas žaisti pratęsimo – 77:77.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje „Šilutė“ pirmavo, tačiau varžovas T.Milinskas realizavo du baudos metimus iš dviejų (84:84), ir per likusias 8 sekundes mūsiškiams krepšininkams nepavyko pakeisti rezultato. Dar vienas pratęsimas…

Antrajame pratęsime kova vyko taškas į tašką. Gaila, kad du „Šilutės“ krepšininkai Evaldas Šaulys ir Deividas Pukis, surinkę po 5 pražangas, turėjo prisėsti ant atsarginio suolelio. Likę krepšininkai stengėsi iš paskutiniųjų, bet išplėšti pergalės jiems nepavyko.

Jaunasis Jonavos komandos gynėjas R.Verbickas paskutinę minutę persvėrė rezultatą savo komandos naudai (90:91). Kitoje aikštės pusėje jo komandos draugas H.Vorotnikovas blokavo šilutiškio Audriaus Ramonaičio metimą, o pergalę, iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms, baudų metimais įtvirtino tas pats R.Verbickas – 90:93.

„Šilutės“ ekipoje daugiausia taškų pelnė Edgaras Sosnovskis, jis įmetė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. 18 taškų į svečių krepšį įmetė Evaldas Šaulys, 17 – Eivydas Mološčiakas, 16 – Tomas Lekūnas, 9 – Nerijus Anglickis.

Išvykoje – tritaškių lietus

Išvykoje Marijampolėje mūsiškiai kovojo taip pat iš širdies, bet net ir po pratęsimo jiems nepavyko pridėti prie savo kraičio dar vienos pergalės. Teko pripažinti varžovų pranašumą…

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Šilutė“ pirmavo 7 taškais (49:56), tačiau tada marijampolietis P.Knyza ėmėsi lyderio vaidmens: jis iš eilės realizavo net tris tolimus metimus, taip atgaivindamas ne tik užmigusius Marijampolės sirgalius, bet ir visą atsarginių žaidėjų suolelį.

Po šių metimų namų šeimininkai išsiveržė į priekį. Tačiau „Šilutės“ komanda nesutriko ir likus 43 sekundėms atstatė pranašumą. Tačiau P.Knyza vėl ėmėsi iniciatyvos ir per 20 sekundžių sugebėjo įmesti dar tris tritaškius bei išlyginti rezultatą.
Per likusias 9 ketvirtojo kėlinio sekundes mūsiškiai atakos nesurezgė ir teko žaisti pratęsimą.

Nors rungtynių pabaigą šilutiškiai tikrai sužaidė idealiai, bet taiklus tritaškis, pataikytas kaukiant finalinei sirenai, skelbė, jog jiems pritrūko vieno taško. Rezultatu 90:89 pergale džiaugėsi marijampoliečiai.

„Šilutės“ komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net puikus Evaldo Šaulio žaidimas – jo sąskaitoje – 33 taškai ir 11 atkovotų kamuolių. Eivydas Mološčiakas pridėjo 25 taškus, Nerijus Anglickis – 14.

Dar prieš praėjusį savaitgalį Šilutės „Šilutė“ džiaugėsi trečiąja vieta turnyrinėje lentelėje, bet po šių dviejų pralaimėjimų dabar mūsiškiai dalijasi 4-8 vietomis su kitų miestų komandomis.

Tikėkimės, kad po šio savaitgalio „Šilutei“ pavyks šoktelti į aukštesnę poziciją.

Šiandien, 18 val. „Šilutė“ žais su  Palangos KK „Naglis“ krepšininkais, o šeštadienį, spalio 26 dieną, mūsų krepšininkai išvyksta į Kauną, kur susitiks su „Žalgiriu -Sabonio krepšinio centru“.