Nors ir pučia žvarbūs vėjai – Šilutė puošiasi gėlynais

Šiųmetį pavasarį vėluojant šiltiems orams Šilutės miestas visgi jau pradėjo puoštis gėlynais.

Lietuvininkų gatvėje jau matome ne vieną našlaitėmis apsodintą erdvę, atšilus orams mieste atsiras ir daugiau gėlynų. Bus sodinamos sprigės, begonijos „ledinukai“, sundavilės, Šeimų skvere išdygs ir naujas statinys – gėlių arka.

Kasmet balandį Šilutės gėlynams išleidžiama apie 1 tūkst. eurų, gegužę apie 8 tūkst., o birželį vėl tik apie 1 tūkst. eurų.

Šiemet Šilutės viešųjų erdvių gėlynams skirta beveik 11 tūkst. eurų. Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, lėšos gėlynams ir jų priežiūrai skiriamos iš gyvenamųjų vietovių viešojo ūkio biudžeto, kurį sudaro 694 tūkst. eurų. Pasak seniūno, lėšų miesto papuošimams visada trūks ir niekada nebus per daug. „Namų ir žmonos nepapuoši iki galo niekados“, – juokavo jis.

Gyvenamųjų vietovių viešojo ūkio biudžeto lėšos yra skirtos ne tik gėlynams ir jų priežiūrai, bet ir miesto valymui, apšvietimui ir kitoms reikmėms. Nors lėšų niekada nėra per daug, visgi šiemet
Šilutės centre išdygs dar nematytas gėlynas – gėlių arka. Tokia idėja kilo Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistui Algirdui Ivanauskui.

Visas viešąsias miesto erdves kasmet puošia UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai. Įmonės vadovas Audrius Benkunskas sakė, kad gėlių arka bus įrengta Šilutės šeimų skvere. Anot jo, arkos įrengimas prasidės kai tik atšils orai. Gėlės arkos puošimui jau užsakytos iš vietinių prekybininkų.
Pasak A. Benkunsko, miesto puošimas gėlėmis nėra lengvas darbas.

„Pirmiausia suformuojame gėlynus, o tuomet tariamės su įvairiais gėlių pardavėjais. Pasižiūrime kokių gėlių, kokių spalvų jie turi, o jei neturi to, ko mes pageidaujame, kartais net padarome gėlynų pakeitimus. Stengiamės, kad visos gėlės derėtų tarpusavyje“, – sakė direktorius.

Už gėlių užsakymą ir jų paskirstymą šiemet atsakinga „Šilutės komunalininko“ vadybininkė Asta Degutienė. Pasak jos, dėl visų ruošiamų gėlynų Šilutės viešose erdvėse yra tariamasi su Šilutės seniūnija.

A. Degutienė sako, kad nuolatinių prekybininkų, kurie kasmet tiektų gėles miesto puošimui nėra.
„Gėles perkame iš visų po truputį. Kartu su Šilutės seniūnija sugalvojame spalvų kompozicijas. Tuomet pradedame paieškas, kur galima būtų įsigyti reikiamų spalvų“, – pasakojo vadybininkė.

 

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.