Nugalėjęs pasaulio čempioną E.Petrauskas užsitikrino mažiausiai bronzos medalį!

petrauskasBoksininkas Evaldas Petrauskas bokso ringe nugalėjo tituluotą pasaulio čempioną italą Domenico Valentino, pakliuvo į pusfinalį ir iškovojo Lietuvai mažiausiai bronzos medalį!

20-metis traksėdiškis Evaldas Petrauskas Londono olimpinių žaidynių bokso turnyro svorio kategorijos iki 60 kilogramų trečioje savo kovoje – ketvirtfinalyje įveikė turnyro favoritu laikytą D.Valentinio 16:14 (6:5, 6:4, 4:5).

28-erių D.Valentino apdovanojimų kolekcijoje – po vieną pasaulio čempionato aukso (2009 m. ) ir sidabro (2007 m.) bei du bronzos (2005 m. ir 2011 m.) apdovanojimus. Europos pirmenybėase jis yra iškovojęs sidabrą (2011 m.) ir bronzą (2004 m.)

Pirmojoje kovoje olimpinėse žaidynėse E.Petrauskas nugalėjo Europos vicečempioną Miklosą Vargą iš Vengrijos, o vėliau įveikė ir 22 metų Europos čempiono titulą turintį turką Fatihą Kelesą.

Laimėjęs prieš Italijos boksininką E.Petrauskas jau užsitikrino bronzos medalį, nes pagal taisykles jis įteikiamas dviems sportininkams.

„Širdis daužosi neapsakomai stipriai. Esu labai labai patenkintas iškovojęs jau tikrai bronzą, bet kovosime dėl aukštesnių vietų. Labai labai esu laimingas. Priešininkai kuo tolyn tuo stipresni. Manau, kad psichologiškai lengviau nebus, bet ši kova psichologiškai davė labai didelį pliusą. Kova sekėsi gerai – kaip planavome taip ir padarėme. Teisėjas kelis kartus atėmė taškus. Manau, jis nebuvo teisus, bet kiek atėmė tiek atsikovojau ir netgi daugiau”, – po dvikovos portalui DELFI komentavo E.Petrauskas.

Pusfinalyje E.Petrausko varžovu bus arba 21-erių metų uzbekas Fazliddinas Gaibnazarovas, arba 27-erių metų Soonchulas Hanas iš Pietų Korėjos.

Per Nepriklausomos Lietuvos istoriją nė vienam Lietuvos boksininkui nepavyko pasipuošti olimpiniu medaliu. Tą yra padaręs tik vienintelis lietuvis – Danas Pozniakas, olimpiniu čempionu tapęs 1968 metais.