Nugalėtojai – M.Jankaus pagrindinė ir Pirmoji gimnazija

M. Jankus I vietaŠilutės sporto mokykla penktą kartą organizavo Šilutės rajono mokinių sporto žaidynes, kurios vyko gegužės 7-8 dienomis. Pirmąją dieną varžėsi devynios pagrindinės mokyklos, iš kurių stipriausia buvo M.Jankaus pagrindinės mokyklos komanda.

Kitą dieną rungėsi šešios gimnazijų bei vidurinių mokyklų komandos, ir didžiąją nugalėtojų taurę gavo Šilutės pirmoji gimnazija.

Pagrindinių mokyklų kovos

Gegužės 7-ąją lyjant lietui ir skambant maršui stadionu žygiavo didelis būrys mokinių bei kūno kultūros mokytojų. Juos pasveikino Sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis bei rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Pozingis. Praėjusių metų sporto žaidynių nugalėtojai – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos atstovai iškėlė vėliavą skambant Lietuvos Respublikos himnui. 2014 metų žaidynės buvo pradėtos!

Pagrindinių mokyklų mokiniai varžėsi aštuoniose rungtyse: futbolo, krepšinio, tinklinio, smiginio (dalyvavo tik merginos), galiūnų konkurse, virvės traukimo varžybose, estafetėje bei pavasario krose.

Futbolas. Ši vaikinų pamėgta sporto šaka sulaukė ne tik daug dalyvių, bet ir žiūrovų. Tarp 9 futbolo komandų stipriausia buvo Šilutės M.Jankaus pagr. mokyklos komanda, antrąja vieta džiaugėsi Pamario pagr. mokykla, treti liko Rusnės pagr. mokyklos futbolininkai.

Krepšinis. Teniso aikštelėje buvo žaidžiamas 3×3 krepšinis. Rungtyniavo vaikinų ir merginų ekipos. Vaikinų grupėje stipriausi buvo usėniškiai, antri – katytiškiai, treti – Pamario pagr. mokyklos vaikinai. Tarp merginų vietos išsiskirstė taip: I vieta – Vilkyčiams, II vieta  Katyčiams, III vieta – Usėnams.

Tinklinis. Tarp pagrindinių mokyklų tinklinį geriausiai žaidė usėniškiai, antri – Vilkyčių, treti – Rusnės mokiniai.
Smiginis. Taikliausiai strėlytės mėtė Rusnės pagrindinės mokyklos mokinės, antros pagal taiklumą buvo usėniškės, trečios – juknaitiškės.

Galiūnų konkursas. Konkursą sudarė 3 rungtys: 16 kg sveriančios giros metimas į tolį bei giros pernešimas iš vienos vietos į kitą kuo greičiau. Taip pat galiūnai rungtyniavo padangos vertimo rungtyje. Šiose rungtyse dalyvavo po du atstovus iš kiekvienos mokyklos. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirma vieta atiteko Vilkyčių galiūnams, antra – M.Jankaus pagr. mokyklos mokiniams, trečia – juknaitiškiams.

Virvės traukimas. Komandą sudarė 3 merginos ir 4 vaikinai. Stipriausi virvės traukikai buvo iš Pamario pagr. mokyklos, antri liko M.Jankaus pagr. mokyklos atstovai, treti – katytiškiai.
pirmoji gimazija I vieta
Estafetė. Komandos, sudarytos iš dviejų mergaičių ir dviejų berniukų turėjo kuo greičiau įveikti 400 m. Kiekvienam bėgikui reikėjo nubėgti po 100 m. Tai greičiausiai padarė M.Jankaus pagr. mokyklos auklėtiniai. Antri buvo Vilkyčių greitakojai, treti – traksėdiškiai.

 Į bendrą įskaitą buvo įtraukti ir prieš porą savaičių vykusio „Pavasario kroso“ rezultatai. Jame greičiausi buvo Pamario, antri – M.Jankaus, treti – Katyčių bėgikai.

Susumavus pirmos dienos rezultatus paaiškėjo, kad sportiškiausia tarp pagrindinių mokyklų yra Šilutės M.Jankaus pagrindinė mokykla (163 tšk.), antra – Usėnų pagr. mok. (155), o trečia – Vilkyčių pagr. mokykla (153 taškai).

Gimnazijų ir vidurinių mokyklų kovos

Kitą dieną, taip pat skambant maršui, stadionu žygiavo gimnazijų ir vidurinių mokyklų mokiniai, kuriuos lydėjo sporto klubo „Atėnė“ šokėjos. Po gražios eisenos, skambant LR himnui buvo iškelta trispalvė, sportininkus pasveikino Sporto mokyklos direktorius A.Lileikis.

Žaidynėse dalyvavo Žemaičių Naumiesčio, Šilutės pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Vydūno gimnazijos bei Kintų vidurinė mokykla.

Krepšinis.  Čia lygių sau neturėjo Švėkšnos merginų komanda, kuri nesunkai įveikė visas varžoves. Antros buvo naumiestiškės, trečios – vydūnietės.

Berniukų pogrupyje nugalėjo vainutiškiai, antra – Šilutės pirmoji gimnazija, treti – švėkšniškiai.
 Tinklinis. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi Pirmajai gimnazijai, II vieta atiteko Vainuto gimnazijai, III – Žemaičių Naumiesčio gimnazistams.

Smiginis.  Čia I vieta džiaugėsi Žemaičių Naumiesčio gimnazistės, antros buvo vainutiškės, III vieta atiteko Švėkšnos gimnazistėms.

Galiūnų konkursas. Po visų galiūnų rungčių paaiškėjo, kad stipriausi vyrukai mokosi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje, II vieta atiteko vainutiškiams, III – Žemaičių Naumiesčio vaikinams.

Virvės traukimas. Ši rungtis visada būna smagiausia, daugiausia emocijų sukelia ir daugiausia žiūrovų sulaukia. Geriausiai virvę traukti sekėsi Vainuto gimnazistams, antra buvo Pirmoji gimnazija, trečia – Žemaičių Naumiesčio gimnazija.

 Krosas. „Pavasario krose“ geriausiai pasirodė švėkšniškiai, antra buvo Pirmoji gimnazija, trečia – Žemaičių Naumiesčio gimnazija.

Suskaičiavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet geriausiai žaidynėms pasiruošė Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai, kurie bendroje įskaitoje surinko 169 taškus ir pelnė I vietą. Antri liko Švėkšnos „Saulės“ gimnazistai (166 tšk.), o treti – Vainuto gimnazistai (162 tšk.).

Šilutės sporto mokykla nugalėtojus apdovanojo taurėmis, medaliais bei diplomais.