Nuo gruodžio antikūnus pasitikrinti bus galima nemokamai: štai kada tyrimas bus kompensuojamas

Vyriausybei nusprendus įvesti galimybių paso galiojimo laiką ir pasiskiepijusiems žmonėms, atsiras galimybė mažiausiai vieną kartą nemokamai atlikti antikūnų testą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pixabay nuotr.
„Mes iki to laiko dar parengsime ir atitinkamą serologinio antikūnų tyrimų kompensavimo mechanizmą valstybės lėšomis. Bent jau vieną tokį tyrimą dengsime valstybės lėšomis“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė ministras.
Šia kompensacija bus galima pasinaudoti nuo gruodžio 1 dienos.
Pasak A. Dulkio, taip žmogus galės įvertinti savo imunizacijos lygį ir apsispręsti dėl revakcinacijos.
Gavus teigiamą testą, be kita ko, atsiranda galimybė dviem mėnesiams išsiimti galimybių pasą.
Tai aktualu tiems žmonėms, kuriems galimybių pasas gruodžio 28 dieną bus nustojęs galioti – tądien įvedamas 7 mėnesių galimybių paso galiojimo terminas ne tik persirgusiems, bet ir pilnai paskiepytiems žmonėms.
Gavus sustiprinančiąją dozę, galimybių paso veikimo terminas nenumatytas.
A. Dulkio teigimu, mokslininkai kol kas nesutarė, koks antikūnų rodiklis organizme būtų jau nebepakankamas, priimant sprendimą dėl revakcinacijos.
„Mes konsultavomės su ekspertais, patys ekspertai nesutaria dėl tų skaičių. Galima tik sąlyginai susitarti, gydymo įstaigos būna, kad sau įsivertina 500. Bet būna, kad ir turintys didesnį antikūnų rodiklį žmonės suserga, tai yra labai individualu“, – sakė ministras.
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,84 mln., pilnai vakcinuota – 1,59 mln. žmonių, dar 160 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.