Nuo naujų mokslo metų Šilutėje bus dėstomi robotikos pagrindai

 

eivanas maksvytis_saugose„Gal jau gana mums per technologijų pamokas kalti inkilus, gal jau užteks tekinti žvakides“, – šie visoje Lietuvoje nuskambėję „Tavo robotas“ įkūrėjo, „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureato Eivano Maksvyčio žodžiai ima pildytis.
Šilutės pirmoji gimnazija, pasak jo, nuo šiol bus pirmoji ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje, nes nuo kitų mokslo metų pradžios čia bus dėstomi robotikos pagrindai.

Tačiau tai ne vienintelis dalykas, sparčiu žingsniu vedantis laboratoriją į priekį.

Bendradarbiauti panoro Panevėžys ir Tauragė

Praeitų metų pabaigoje Šilutės ir joje esančios robotikos laboratorijos įkūrėjo E. Maksvyčio vardas nuskambėjo garsiai. „Už tarptautinę patirtį regionams“ programuotojui buvo įteiktas „Globalios Lietuvos apdovanojimas“.

„Šilutės naujienoms“ Eivanas pasakojo, kad po šių apdovanojimų salaukė daug dėmesio iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Jo veikla domėjosi kanadiečiai, italai, įvairios Lietuvos mokyklos. Visi šilutiškį gyrė už jo unikalią laboratoriją bei tolimesnius sumanymus.
Šilutės robotikos laboratorijos įkūrėjas E. Maksvytis buvo nuvykęs į Panevėžį, kur susitiko su savivaldybės vadovais, skyrių vedėjais, specialistais bei miesto mokyklų vadovais.

„Džiaugiamės, kad Šilutės robotikos specialistai nepasididžiavo ir atvyko pas mus pasidalinti savo patirtimi. Mes tik žengiame pirmuosius žingsnius šioje srityje ir mums bet kokia parama yra labai svarbi. Beje sutarėme ateityje bendradarbiauti, tad tikimės progreso robotikos srityje“, – sakė mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Aleksas Varna.

Šilutiškiai lankėsi Panevėžio miesto savivaldybėje ir Minties progimnazijoje, kurioje kuriamas robotikos ir STEAM centras. Susitikimo metu buvo sutarta vykdyti nuotolinius mokymus, dalintis patirtimi, rengti bendrus projektus.
Kiek anksčiau į Šilutę buvo atvykę svečiai iš Tauragės.

Šiuo metu „Tavo robotas“ komanda, pristatydama laboratoriją ir jos veiklą, važinėja po Šilutės rajono mokyklas.

„Prasidėjo turas po Šilutės rajoną ir pirmuosius mokinius aplankėme Saugų mokykloje. Buvo nuostabus jausmas matyti jų užgimusį smalsumą ir žavesį robotais. Trūko tik laiko atsakyti į nesibaigiančius jų klausimus. Tikiuosi jaunieji inžinieriai iš Saugų atras visus atsakymus laboratorijos paskaitose“, – aktyviais mokiniais džiaugėsi programuotojas.

Dėstys robotiką

Eivanas neslepia, kad tapo populiarus Lietuvoje, tačiau ant laurų neužmigo, laboratorijoje jau įvyko ir tam tikrų pokyčių. Visų pirma, kad sausio viduryje Šilutės „Tavo robotas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KU/KMTP. Ši sutartis atvėrė kelią laboratorijai tapti tyrimų centru.

Kitas svarbus dalykas – kad Šilutės pirmoji gimnazija taps pirmąja mokykla Lietuvoje, kurios moksleiviams pagal formaliąją programą bus dėstomi robotikos pradmenys, kaip pasirenkamasis dalykas. Galima sakyti, kad tai dar viena besipildanti Eivano svajonė, apie kurią su juo kalbėjomės dar pernai pavasarį.
Eivanas pripažįsta, kad svajonės pildosi ir kartu sako, kad mintys taptų kūnu, reikia labai daug dirbti.

„Norai neišsipildo, aš juos stumiu, kaip akmenį, bet kuo daugiau mūsų jį stumia, tuo kiekvienam juk lengviau“, – sako daug dirbantis šilutiškis.