Nuo trečiadienio judėjimo tarp savivaldybių ribojimai visoje Lietuvoje yra atšaukiami

Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų Vyriausybė nuo trečiadienio nusprendė nebetęsti, antradienį po neformalaus Ministrų kabineto pasitarimo pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jie nuo balandžio 7 dienos bus panaikinti visoje Lietuvoje.

Nuotr. Lrytas.lt

„Nuo vidurnakčio, balandžio 7 d. 24 val., yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių. Šis ribojimas buvo grąžintas ribotam laikui, per Velykas, raginome likti namuose ir tikrai ačiū visiems, kurie susilaikėte nuo nebūtinų kelionių. Vyriausybė priėmė sprendimą šio ribojimo nebetęsti“, – informavo ministras.

Anot A.Dulkio, Ministrų kabinetas apsisprendė koronaviruso užkardymui toliau naudoti priemones, kurios yra susijusios „su testavimu, vakcinavimu ir pačios visuomenės palaikymu“.

Pagal šiuo metu galiojantį Vyriausybės nutarimą judėjimo tarp savivaldybių ribojimai nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį.  Primename, kad per dvi savaitgalio dienas policija iš viso apsuko apie 1,1 tūkst. automobilių, neturėjusių teisės vykti į kitą savivaldybę, bei surašė 81 administracinio nusižengimo protokolą.

„Situacija nėra gerėjanti“

Tiesa, nors judėjimo ribojimai atšaukiami, ministras pripažįsta, kad bendrai pandemijos situacija Lietuvoje nėra gerėjanti ir susirgimų skaičius šalyje toliau auga, aukštas ir teigiamų tyrimų dalies procentas, siekiantis beveik 12 proc. „Neramina tai, kad būtent teigiamų atvejų tarp simptominių pacientų yra apie 40 proc. Koronavirusas pradeda dominuoti tarp simptomus jaučiančių asmenų ir tai yra labai rimtas signalas. Reikia visiems testuotis, tai yra vienas iš kelių viruso plitimui mažinti. Neramina ir situacija ligoninėse, vėl turime keturženklį skaičių hospitalizuotų asmenų“, – sakė ministras.

Dėl kitų karantino režimo atlaisvinimų Ministrų kabinetas planuoja spręsti trečiadienį. Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 30-osios, jis įvestas pernai lapkričio 7-ąją.