Nuotaikingame koncerte ir prizų „lietuje“ šilutiškiai paminėjo Jaunimo metus

Ilgasis Žolinių savaitgalis Šilutėje prasidėjo neeiliniu renginiu, skirtu jaunimui. Rugpjūčio 12-ąją Šeimų skvere jaunimas buvo pakviestas paminėti tądien minimą Tarptautinę jaunimo dieną. Kadangi visi šie metai yra paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais, jaunimui skirtas renginys įgavo dar didesnę prasmę: mūsų krašto visuomenė paskatinta atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas. Tuo pačiu atkreiptas dėmesys į kartų solidarumą, tad susiburti ir nuotaikingai bei jaunatviškai praleisti penktadienio vakarą pakviesti visi - nuo mažiausio iki daug patyrusio.

Tarptautinės jaunimo dienos renginys prasidėjo jaunatvišku koncertu. Jame pasirodė jaunosios atlikėjos iš kaimyninio Tauragės rajono: Aleksė Šlamaitė, Perla Skalauskaitė, konkurso „Lietuvos balsas” nugalėtoja Meidė Šlamaitė, taip pat šilutiškė Rugilė Vaičiulytė.

Kol vyko apšilimas ir nuotaikos kūrimas, prie lauko scenos būrėsi vis didesnis dalyvių būrys. Pasiklausyti atlikėjų bei pasimėgauti koncertu rinkosi įvairaus amžiaus šilutiškiai. Visų laukė ir renginio organizatorių parengtas siurprizas – kukurūzų spragėsiai, kurių porcijų nemokamai vakaro metu buvo išdalinta per 200.

Šventinę renginio programą vedė renginių vedėjas Marijus Budraitis, tad scenoje ne kartą skambėjo jaunatviški juokeliai, komplimentai jaunimui bei paskatinimai. M. Budraitis vedė ir jaunimui skirtą viktoriną, kurios metu buvo užduodami klausimai apie jaunimą.

Sulaukta ir svečių. Jaunimą sveikino Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė. Jie įteikė simbolinį ąžuolo sodinuką – šių metų Lietuvos ir Europos jaunimo metų simbolį, stiprybės bei augimo ženklą – Šilutės atviro jaunimo centro direktoriui Rimvydui Petrauskiui. Šis ąžuoliukas buvo atvežtas ir perduotas nuo Lietuvos jaunimo koordinatorių asociacijos. Svečiai dėkojo už gražų renginį, kasdienes pastangas bei rūpestį mūsų krašto jaunimu.

Kaistant atmosferai ir jaunimui pagaunant šventinį polėkį, dalyviai buvo nustebinti ir organizatorių įsteigtais prizais už aktyvumą. Daugiausia tokių prizų – belaidžių garso kolonėlių – renginyje įteikta jaunuoliams iš Švėkšnos, kurie buvo vieni aktyviausių viktorinos dalyvių, atsakė į bene daugiausiai pateiktų klausimų.

Daug emocijų bei džiugesio renginyje sukėlė vakaro „vinis“ – alternatyvaus roko grupės “jautì” koncertas. Tarp jaunimo populiarūs atlikėjai išjudino susirinkusiuosius pašokti, o pertraukėlių metu negailėjo dėmesio susirinkusiesiems, noriai dalijo autografus ir linkėjimus.

Žinoma, toks renginys nebūtų įmanomas be organizatorių, kurie kruopščiai dėliojo šventės detales. Renginio metu padėkota VšĮ „Amicus certus“ ir Šilutės AJC kolektyvui, nepamiršti ir pagrindiniai rėmėjai – Europos Sąjunga ir Šilutės rajono savivaldybės administracija.