Nuotaikingas Žolinių laukimas bibliotekoje

IMG 1165Žolinių šventė kasmet yra ypatingai spalvinga, kvapni, surinkusi visą Lietuvos žydinčių pievų grožį. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojos kiekvienais metais šia švente pradžiugina savo jaunuosius lankytojus, jų tėvelius bei artimuosius.

Kvapnus žolelių arbatos aromatas sušildo visus, pakviestus dalyvauti šventėje. Kiekvienas pina pievų gėlių vainiką iš devynių žydinčių žolelių, kurių magiška galia padeda išsipildyti slapčiausiems norams ir palinkėjimams. Anot lietuvių liaudies patarlės, kas neateina susitikti per Žolinę, tas gali likti vienas nelaimėje. Būtent šios šventės proga ir reikia pabūti visiems kartu. Pabūti, pabendrauti prisiminti lietuvių papročius ir tradicijas.

IMG 1181Šventės metu, aišku, reikia ir išsidūkti, todėl visi susirinkusieji mielai šoko interaktyvius šokius po gražiu, visų kartu nupintu Žolinių vainiku.

Malonu, kad nešini puokštėmis ir pasipuošę gėlių vainikais į renginį atskubėjo ir nuolatiniai F. Bajoraičio viešosios bibliotekos draugai iš Šilutės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro (socialinės darbuotojos Vilija Kostrubė ir Kristina Vaitkė).

Renginiui pasibaigus dar ilgai bibliotekoje sklandė pievų gėlių aromatas ir svaigus žolelių arbatos dvelksmas.