Nusipelniusi Lietuvos slaugytoja Daivutė Staigienė: „Į darbą einu kaip į šventę“

 

Slaugytoja Staigiene__1Už nuoširdumą ir paslaugumą gerbiamai pacientų ir jų artimųjų Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vyresniajai slaugytojai Daivutei Staigienei suteiktas Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardas ir įteiktas garbės ženklas.

„Jaučiuosi įvertinta ir laiminga. Tai buvo ypatinga diena ir tuo pačiu netikėta staigmena“, – taip apie šį Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos apdovanojimą kalba moteris.

Gegužės 12-osios – Tarptautinės slaugytojų dienos proga, D. Staigienė papasakojo apie savo karjeros pradžią, vaikystės svajones ir nelengvą slaugytojos darbą.

Iš Pagėgių į Šilutę

D. Staigienė gimė ir augo Pagėgiuose, baigusi aštuonias klases įstojo į tuometinę Juozo Kupčinsko medicinos mokyklą. Įgijusi medicinos sesers išsilavinimą, Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninėje Chirurginiame skyriuje įsidarbino sanitare. Uostamiestyje D. Staigienė neužsibuvo, sugrįžo į gimtuosius Pagėgius.

Daivutė priminė, kad iki 1997-ųjų tuometinei Šilutės centrinei ligoninei priklausė poliklinika, kaimų ambulatorijos ir medicinos punktai. Taip pat ir Pagėgių pirmoji rajoninė ligoninė, kurioje ji ir įsidarbino atšventusi 17-ąjį gimtadienį. „Iš Klaipėdos persikėliau į Pagėgius ir Nervų ligų skyriuje pradėjau savo karjerą. Trejus metus ten dirbau medicinos seserimi, vėliau tapau vyriausiaja medicinos seserimi“, – pasakojo D. Staigienė.

Vyr. slaugytoja puikiai prisimena dienas, kai šalyje prasidėjo sveikatos apsaugos sistemos pertvarka. „Po reorganizacijos mažino ir darbuotojų skaičių, todėl man teko palikti Pagėgius. Ilgai svarsčiau, dvejojau ar vykti į Šilutę. Mažai tuomet keliavau, todėl ir 40 km atstumas atrodė neįveikiamas“, – prisiminimais dalijosi Nusipelniusi Lietuvos slaugytoja.

Visgi 2005-aisiais, Klaipėdos universitete įgijusi Slaugos ir reabilitacijos slaugytojos specialybę, po ilgų svarstymų, Daivutė įsidarbino Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje bendrosios praktikos slaugytoja, vėliau tapo vyresniaja slaugytoja. D. Staigienė Šilutės ligoninėje dirba jau 13 metų.

Anksčiau gerbė labiau

Pašnekovė dalijosi pastebėjimais, jog anksčiau slaugytojos specialybė, kaip ir gydytojo, buvo laikoma prestižine, jas gerbė medikai ir pacientai. „Dabar žmonės piktesni, vis kažkuo nepatenkinti. Tai matyt jaučia visi, kurie dirba paslaugų srityje ir kuriems tenka daugiau bendrauti su žmonėmis“, – svarsto vyr. slaugytoja. Jos pastebėjimu, pacientų yra įvairių: vieni sunkiau sergantys, kiti mažiau, tačiau visiems vienodai reikia dėmesio. Taip pat daug tenka bendrauti ir su pacientų artimaisiais, kuriems kyla nemažai klausimų: jie nežino kaip elgtis tam tikrose situacijose, nori patarimo ir užuojautos. „Yra žmonių, kurie nesupranta mūsų darbo, tačiau visi, kuriems tekę namuose nuoširdžiai slaugyti sunkų ligonį, žino, koks yra slaugytojos darbas“, – nuomonę išsakė D. Staigienė.

Slaugytoja – nuo mažens

Pokalbio metu vyr. slaugytoja neslėpė, kad šis darbas – ne kiekvienam. Norint būti slaugytoja, reikia išlaikyti vidinę ramybę, mylėti kitus žmones.

Daivutė būti slaugytoja svajojo nuo mažumės. Ji prisimena, kad anuomet dirbti į Pagėgius atvykdavo nemažai gydytojų ir slaugytojų, kurie ieškodavo būsto. Buto nuomos, anot medikės, tuomet nebuvo, todėl dauguma apsistodavo vietinių gyventojų namuose. „Mama taip pat draugiškai priimdavo atvykėlius. Gyvenome trijų kambarių bute, kurių viename gyveno ir dvi seselės“, – sakė moteris.

Nuo vaikystės daug laiko praleidusi kartu su kitomis slaugytojomis ir pažinusi jų darbą, D. Staigienė jau tada tvirtai žinojo, kad užaugusi bus slaugytoja. Nors mama, pasak jos, norėjo, kad ji būtų buhaltere.

Galbūt dėl tvirto žinojimo, kokį darbą norės dirbti užaugusi, Daivutė nejaučia slaugytojos darbo sunkumų. „Aš labai gerai jaučiuosi dirbdama slaugytoja, o į darbą einu kaip į šventę, nėra baimės. Gera ir dėl to, kad kolektyvas darnus“, – atviravo D. Staigienė.

Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje šiuo metu dirba apie 40 žmonių. „Pykčio mūsų skyriuje nėra. Jei kyla konfliktas stengiamės išsiaiškinti, pasikalbėti ir toliau dirbame“, – apie savo komandą pasakojo vyr. slaugytoja..