Nuskambėjo jubiliejinė „Svajonė“

SvajoneKovo 16 d. įvyko jau 10-asis vaikų ir jaunimo respublikinės vokalinės muzikos festivalis „Svajonė“. Šiemet į Šilutėje rengiamą festivalį sugužėjo 340 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, juos sukvietė popchoras „Spindulys“ ir jo vadovė Lijana Šerpytienė.

Renginį pradėjo trys augantys talentai – Martynas Šerpytis, Kęstutis Raila ir Ainius Dulaitis, susibūrę į grupę „Skonis“. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su pavaduotoju Algiu Bekeriu kolektyvų vadovams įteikė dovanas, pasirodė ilgametis festivalio draugas, dainų autorius ir atlikėjas Valdas Lacko. Vėliau scenoje vienas kitą keitė net 26 kolektyvai ir 22 solistai! Renginį užbaigė tradicinis festivalio himnas ir ledinukų tortas, kurį pagamino popchoro „Spindulys“ dainininkės Emilijos šeima. Atlikėjams įteikta saldžių dovanų.

Nors ši „Svajonė“ – dešimtoji, savo istoriją festivalis pradėjo kur kas seniau, nei prieš 10 metų. Renginio pirmieji gyvavimo metai – 2001-ieji. Tuomet tris metus „Svajonėje“ pasirodydavo Šilutės rajono dainininkai ir šokėjai, vykdavo ir piešinių konkursas. Po 10-ties metų pertraukos – 2013-aisiais – projektas atgimė kaip respublikinis muzikos festivalis. Šiemet M. Jankaus progimnazijos mokytojos Ritos Užgalienės iniciatyva į festivalį sugrįžo dailė. Kiekvienas kolektyvas po pasirodymo scenoje bėgo piešti savo svajones ir meno kūrinius išsivežė į savo miestus. Salėje sėdėję žiūrovai stebėjo tiesiogines transliacijas iš piešimo salės, kurias komentavo renginio vedėjas Laurynas Nikelis.

„Sunku patikėti, kad ši mano svajonė gyvuoja jau dešimt metų! Už tai didžiausias ačiū kolegei R. Užgalienei, įgyvendinusiai dailės piešinių dirbtuves, festivalio draugams „Reklamos priedai“, partneriams ir rėmėjams, vedėjui Laurynui Nikeliui ir operatoriui Augustinui Matulevičiui, dizaineriui Linui Jocui, fotografui Giedriui Raštučiui, vadovams, atlydėjusiems kolektyvus. Bet smagiausia, kad visi susirenkame į kultūros ir pramogų centrą kaip didelis būrys draugų! Turbūt, šis jausmas ir yra didžiausias svajonės išsipildymas“, – sakė L. Šerpytienė.