Nuskambėjo konkursas „Tramtatulis 2019“

 

dalyviaiKovo 1-ąją Šilutės H. Šojaus dvare jau trečią kartą vyko vaikų ir mokinių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas ,,Tramtatulis”, skirtas tautosakos rinkėjo ir leidėjo Antano Juškos 200 metų sukakčiai paminėti. Jame dalyvavo 10 jaunųjų atlikėjų iš Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės.

Tai buvo ne tik konkursas, bet ir graži šventė, mylintiems ir puoselėjantiems krašto dainas bei žodinę kūrybą. Dalyvius daina ir smuiko melodija sveikino 2015 m. ,,Tramtatulio” laureatė iš Klaipėdos Adelė Vozgirdaitė. Komisija, kuriai vadovavo Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvų „Kuršiukai“ ir „Kuršių ainiai“ meno vadovas Alvydas Vozgirdas, nusprendė, kad į kitą etapą patenka Paulina Gustaitė (Šilutės l/d „Žvaigždutė“), mokytoja Lina Bendikienė, Matas Auškalnis (Vainuto gimnazija), mokytojas Vincas Žąsytis, Greta Šiaudvytytė (Šilutės pirmoji gimnazija), mokytoja Vaida Galinskienė, Augustas Reikertas (Pagėgių folkloro ansamblio ,,Kamana“ narys), mokytoja Aksavera Mikšienė. Linkime jiems sėkmės kitame ture Klaipėdoje.

Šilutės švietimo skyriaus specialistė Vida Kubaitienė padėkojo mokytojams, ruošusiems atlikėjus konkursui, H. Šojaus muziejui už ekskursiją.