Nuskambėjo Rugsėjo 1-oji: mokinių mažiau, mokytojų tiek pat

DSC 0069Dar kupini vasaros įspūdžių, tačiau su naujomis viltimis ir tikslais, nešini gėlėmis pirmadienį į Šilutės miesto ir rajono mokyklas sugrįžo mokiniai. Vieniems tai pirmoji šventė mokykloje, kitiems – jau paskutinė.

Vakar Šilutės rajono mokyklų duris pravėrė maždaug 4655 mokiniai, ir tai yra maždaug 163 mažiau, nei pernai rugsėjo 1-ąją (buvo 4818). Kol kas nesutikslintais duomenimis, juos pasitiko apie 650 mokytojų (pernai rajono mokyklose dirbo 648 pedagogai).

 

Šiuos mokslo metus pradėjo visos pernai veikusios mokyklos, jokių reorganizacijų ar uždarymų šiemet rajone nebuvo. Užtat padaugėjo ikimokyklinukų – atidarytos net 6 naujos grupės.

Pokyčių daug, tačiau yra kuo džiaugtis

Vakar naujų mokslo metų pradžios šventiniai renginiai sutelkė Šilutės rajono mokyklų bendruomenes. Su naujais mokslo metais mokinius, mokytojus ir jų tėvus sveikino Savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

„Sveikinu visus mokinius, mokytojus bei visus, lydinčius vaikus į mokslo metų pradžios šventę. Šis rytas – prasminga įžanga į bendrą darbą ateinančiais mokslo metais, kurio sėkmė priklauso nuo jūsų visų.  Kiekvienas yra unikalus, tad linkiu, kad kiekvienas atrastų save, kad tai būtų puikių pasiekimų metai. Sėkmingų naujų mokslo metų!“, – V.Laurinaitis linkėjo M.Jankaus pagrindinės mokyklos bendruomenei.

Šios mokyklos direktorius Audrius Astasevičius pasidžiaugė, kad čia susirinko ne tik gausus pirmokėlių būrys, bet ir keturios pilnos penktosios klasės.IMG 20180903_100814

Šilutės pirmosios gimnazijos kolektyvą sveikino V.Pozingis. Beje, šios gimnazijos gretas šiemet papildė net iš JAV atvykusi pedagogė Katie Johnson.

„Sokratas yra pasakęs: mokslas yra tas lobis, kuris nė vienam neveržia pečių. Norėkime gauti tą lobį“, – mokinius, mokytojus ir jų tėvus sveikindamas su naujais mokslo metais, linkėjo Šilutės šv. Kryžiaus katalikų prapijos klebonas Remigijus Saunorius.

Į Šilutės Pamario pagrindinę mokyklą šiais mokslo metais sugrįžo 810 mokinių, 5 mažiau negu pernai. Direktorius Jonas Bendžius kalbėjo, kad pokyčiai vyksta nuolat: vienus mokytojus keičia kiti, dirbančius pedagogus kankina nežinomybė dėl naujos darbo apmokėjimo tvarkos. Dar viena naujovė, kad šioje mokykloje nuo šių metų pradinių klasių mokiniai pradės mokytis informacinių technologijų, tam jau skirti du etatai. Visgi direktorius išreiškė viltį, jog dėl įvairių reformų moksleivių žinios nenukentės.

J.Bendžius pasidžiaugė, kad didelį dėmesį mokyklai rodė Savivaldybės vadovai. Visi įėję į mokyklą pastebi, kad ji per vasarą tapo gražesnė: per atostogas buvo atnaujintas stadionas, suremontuotas vestibiulis, dar tvarkoma aktų salė, o netrukus mokiniai turės savo spinteles drabužiams ir daiktams susidėti.

Rajono mokyklose ženklių pokyčių nėra

Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad iš viso šalyje naujuosius mokslo metus pradėjo apie 323,6 tūkst. mokinių, ir tai yra 3 tūkst. mažiau nei praėjusiais metais. Ministerijos duomenimis, praėjusiais mokslo metais mokinių skaičius siekė apie 327 tūkstančius.

Šilutės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Petkevičienė informavo, jog Šilutės rajone veiklą tęsia 17 bendrojo ugdymo mokyklų: 6 gimnazijos, 9 pagrindinės, tarp pastarųjų – po vieną pradinę ir darželį – mokyklą bei Rusnės specialioji mokykla. Jokių pertvarkų rajono mokyklose šiemet nebuvo.

Dar nežinomas tikslus mūsų mokyklose dirbančių mokytojų skaičius. Tačiau N.Petkevičienė mano, kad ženklių pokyčių, lyginant su praėjusiais mokslo metais, ir šioje srityje nebus.

Šalyje mokyklų ir pedagogų mažėja

jankaus rugsejo1ojiPenktadienį vykusioje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sakė, kad abiturientų skaičius, palyginti su pernai, sumažėjo apie 7,5 procento (maždaug nuo 25,5 tūkst. iki 23,6 tūkst.). Pirmokų skaičius irgi mažėja, bet ne taip smarkiai (nuo 30,1 tūkst. iki 29,5 tūkst.).

„Mažiausiai kinta pirmokėlių skaičius. <…> Jeigu lyginame su aukštesniųjų klasių mokiniais, tai rodo, kad demografinė kreivė šiame etape stabilizavosi“, – vis tiek rado kuo pasigirti žurnalistams ministrė.

Ateinančių metų mokslo trukmė, lyginant su 2017-2018 metais, ilgės 5 dienomis. Kaip pažymėjo ministrė, pradinukams mokslo metai ilgėja trumpinant per mokslo metus jiems numatytas atostogas – neprisideda papildomų dienų mokslo metų pabaigoje. Vyresnių klasių moksleiviams, kaip ir buvo numatyta, prisideda penkios dienos.

Spaudos konferencijoje ministrė, be kita ko teigė, kad šiemet abiturientai anksčiau nei pernai turės apsispręsti, kokius brandos egzaminus laikys – ne vasarį, o dar rugsėjį. Taip pat numatoma, kad brandos darbą bus galima pradėti rengti dar 11-oje – trečioje gimnazijos klasėje.

Naujais mokslo metas mokinių sulaukė iš viso 1115 šalies bendrojo ugdymo mokyklų (2017 metais – 1125). Jose dirbs kiek mažiau nei pernai mokytojų – apie 33 tūkst. (2017 metais – 33 658).

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albumuose:

Pamario pagrindinėje mokykloje.

Kitose mokyklose.