Nyderlandų ambasadorius gyrė Šilutės rajono vaikų kūrybiškumą

Nyderlandu ambasadoriusAntradienį Šilutės r. savivaldybėje apsilankė aukštas svečias – Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis Ambasadorius Lietuvoje Kornel Willem Spaans.

Ambasadorius į Šilutę atvyko mandagumo vizito ir susitiko su meru Šarūnu Laužiku.

Meras pristatė mūsų kraštą. Svečias domėjosi ekonomine situacija, Savivaldybėje veikiančiomis verslo įmonėmis, kalbėta apie Olandijoje ir Šilutėje veikiančių verslo įmonių glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes. Taip pat ambasadorius pasidžiaugė kūrybingų vaikų gausa mūsų krašte. Jis su malonumu lankosi Šilutės rajono mokyklose, susipažįsta su vaikus supančia aplinka ir juos ugdančiais pedagogais.

2013 metais Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje būrė ir skatino vaikus kūrybai ir vaizduotės išlaisvinimui, kviesdama piešti Nyderlandų Karalystę. Klaipėdos regiono kaimiškųjų vietovių mokyklų moksleiviai aktyviai dalyvavo konkurse – buvo pateikta daugiau kaip pusantro šimto piešinių. Geriausiais pripažintų darbų autoriai lankėsi Nyderlandų Karalystės kariniuose laivuose. Net 8 mūsų savivaldybės mokyklų mokinių piešiniai papuošė Nyderlandų Karalystės ambasados Lietuvoje išleistą 2014-2015 metų kalendorių.

„Gaila, kad metuose – tik dvylika mėnesių, nes norėta parodyti dar daugiau piešinių“, – apgailestavo ambasadorius.

Tarp geriausiųjų buvo Šilutės vaikų meno mokyklos mokinės Žanetos Petrauskaitės (10 m.), Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokinės Karinos Kudrešovos (11 m.), Pašyšių pagrindinės mokyklos mokinių Karinos Misiutės (11 m.) ir Orintos Kunšteinaitės (11 m.), Inkaklių pradinukų Juditos Tarvydaitės (9 m.) ir Eimanto Končiaus (10 m.), Justino Auškalnio (10 m.) iš Švėkšnos, Gabrielės Pielikytės (10 m.) iš Kintų piešiniai.

Ambasadorius lankėsi Inkakliuose, Pašyšiuose, Kintuose, Saugose, susitiko su Šilutės meno mokyklos atstovais,  jiems įteikė kalendorius su mokinių piešiniais.