O. Gusčiui aukšto lygio varžybose – II vieta

84081812 3261253127221718_3945443531761385472_nVasario 1 d. LSU Alekso Stanislovaičio manieže Kaune vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) žiemos taurės varžybos. Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Osvaldas Gusčius varžybose, kuriose olimpinius taškus rinko visos šalies lengvaatlečiai, iškovojo II vietą.

LLAF žiemos taurės varžybos, nuo 1993 metų rengiamos Vilniuje, pirmą kartą paliko sostinę ir šįmet vyko laikinojoje sostinėje. Dirvą Tokijo olimpinėms žaidynėms ruošiantiems sportininkams aukso vertės yra kiekvienas startas. Vienas jų – Kaune vykusios LLAF taurės varžybos.

Visą dieną trukusiame klubų čempionate varžėsi beveik 350 lengvaatlečių, tarp kurių buvo į Tokijo olimpiadą besitaikantys bėgikas Simas Bertašius ir šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas, maratonininkai Valdas Dopolskas ir Vaida Žūsinaitė – Nekriošienė. Į Tokijo olimpines žaidynes prasibrauti bandanti disko metikė Ieva Zarankaitė startavo dar ir rutulio stūmimo varžybose.

Planetos reitinge Lietuvos šuolininkas į aukštį A. Glebauskas žengia 28-as, o į Tokijo olimpines žaidynes pateks 32 šios rungties atstovai.

LLAF taurės varžybų metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų Lietuvos lengvaatlečiai: ieties metikas Edis Matusevičius bei kylančia žvaigžde išrinkta sprinterė Akvilė Andriukaitytė.

Aukšto lygio varžybose pasižymėjo Šilutės sporto mokyklos trišuolininkas Osvaldas Gusčius, kurį treniruoja Lina Leikuvienė. Osvaldas varžybose pasiekė puikų rezultatą, ir nors jam dar tik 17 metų, bet jis lygiaverčiai varžosi su suaugusiais vyrais. Beje, jis vienintelis žiemos sezonu bėgimo takelį, startukus ir šuoliaduobę „pamato“ tik per varžybas, nes Šilutėje jų nėra. Tuo tarpu kiti tuo naudojasi seniai. Pernai liepą Osvaldas šalies garbę gynė Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF).

Varžybose Kaune Osvaldas pagerino asmeninį trišuolio rezultatą iki 14,51 m, ir būdamas jauniausias tarp varžovų užėmė II vietą. „Tokio lygio varžybose dalyvavau ne pirmą kartą. Nors už lango tariamai žiema, treniruojuosi intensyviai. Trumpos bėgimo atkarpos, pratimai su svoriais ir su štanga labiausiai stiprina kojų raumenis. Šilutėje nėra tinkamų sąlygų treniruotis, o ypač žiemos sezonu. Todėl dirbame sporto salėje ir sunku kalbėti apie technikos gerinimą. Manau man dar yra kur tobulėti“, – „Šilutės naujienoms“ sakė LLAF žiemos taurės varžybų prizininkas O. Gusčius.