„O! Klaipėda“ šilutiškius kviečia išbandyti stacionarias OS trasas

„O! Klaipėda“ - vienas aktyviausių orientavimosi sporto klubų uostamiestyje, dalyvaujantis ne tik Lietuvoje vykstančiuose čempionatuose, bet ir už jos ribų. Orientavimosi sporto treneris Ričardas Tėvelis jau atnaujino dvi stacionarias orientavimosi trasas. Neringos svečiai raginami ilsėtis aktyviai, laisvalaikį leidžiant gamtoje. Šiose trasose žmonės gali ne tik puikiai praleisti laiką, tuo pačiu geriau pažinti Kuršių nerijos gamtą.

Pirmoji stacionari orientavimosi trasa atidaryta Neringoje prieš 10 metų. Ji buvo sudaryta iš penkių kontrolinių punktų.

Pasak trenerio R. Tėvelio, orientavimosi sporto parkai – puiki pramoga aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, kuri padeda ne tik smagiai praleisti laiką ar geriau pažinti Kuršių nerijos nacionalinį parką bei Juodkrantės, Preilos, Pervalkos, Nidos, Smiltynės gyvenvietes, tačiau suteikia ir galimybę laimėti puikius prizus. Orientavimosi trasų idėja atėjo iš Skandinavijos.

Kontroliniai punktai nurodyta eile pažymėti detaliuose žemėlapiuose, kuriuos galima įsigyti Nidos turizmo informacijos centre „Agila“, Neringos sporto mokykloje, Kuršių nerijos nacionalinio parko Nidos lankytojų centre.

Suradęs kontrolinį punktą, žmogus komposteriu turi pasižymėti specialioje kortelėje, kurią gaus su žemėlapiu. Ant kortelių nurodyta, kur jas grąžinti. Vėliau laimingiausieji, įveikę trasas, bus apdovanoti prizais.