Odines pirštines ringe surėmė Lenkijos ir Lietuvos atstovai

Viktoras Komkovas ilsisi prieš raundą./ Indrės Taliūtės nuotr.ATNAUJINTA 2011 11 04
14:27

Šeštadienį Šilutėje įvyko tarptautinis bokso mačas tarp Lenkijos ir Lietuvos jaunųjų kovotojų. Šalies rinktinės garbę gynė ir pajėgiausieji Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai.

Abiejų kaimyninių bokso federacijų prezidentų akivaizdoje rezultatu 7,5 – 4,5 tądien pranašesni buvo Lietuvos odinės pirštinės meistrai.
Visi turnyre dalyvavę Šilutės boksininkai nugalėjo varžovus.

Šilutė – bokso meistrų kalvė

Į Šilutę boksas įžengė 1971 metais. Nuo to laiko išugdyta maždaug 300 Lietuvos įvairaus amžiaus čempionų. Taip pat dalyvauta įvairiose tarptautinėse bei pasaulinėse varžybose ir, žinoma, pasiekta ne viena ir labai svarbi pergalė.

Šilutės sporto mokykla bei 1995 metų birželio 21 dieną įkurtas Šilutės bokso sporto klubas „Kovotojas“ tęsia geriausias Šilutės bokso tradicijas. Per daugiau nei 16 metų išugdyta ir ugdoma daug gabių boksininkų, kurie savo pasiektais rezultatais nė trupučio nenusileidžia didžiųjų miestų bokso meistrams.

Bokso mačas Šilutėje
Indrės Taliūtės nuotr.
Tarptautinio lygio bokso kovų Šilutėje dažnai nepamatysi, todėl, kai pasigirdo kalbos, jog Šilutėje vyks bokso mačas tarp Lenkijos ir Lietuvos, šio sporto mėgėjai jo labai laukė.

Ir jis įvyko! Šventė surengta tikrai puikiai: atkaklios kovos, taiklūs komentarai, šviesos efektai, dūmų kamuoliai… Kartais atrodydavo, kad čia – ne ta pati sporto salė, kur vyksta krepšinio rungtynės ar kiti renginiai.

Kovos prikaustė ne vieną bokso gerbėją. Stebint žiūrovus, matėsi, kad kai kurie net juda kartu su boksininkais: kairė, kairė, smūgis dešine. Žiūrovai taip įsijausdavo, kad atrodė, jog aplinkui nieko nemato ir jaučiasi lyg patys kovotų ringe.

Pakalbinti žiūrovai teigė, kad bokso kovas gyvai mato pirmą kartą ir jiems tai patinka. Net neįsivaizdavo, kad gali būti taip įdomu. O jei bokso turnyrai būtų rengiami dažniau, daugelis būtinai ateitų palaikyti kovotojų.

L.Petrauskas seka brolio pėdomis

Lietuvai atstovavo, galima sakyti, visi geriausi jaunimo grupės atletai. Gaila, kad dėl traumų mače negalėjo dalyvauti garsūs boksininkai R.Kuncaitis ir V.Stanionis.

Visos vykusios kovos buvo įdomios. Vieniems sportininkams nesunkiai pavyko susidoroti su priešininkais, kitiems teko patirti skaudų pralaimėjimo kartėlį. Būta ir lygiųjų.

Buvo įdomu stebėti jaunimo olimpinių žaidynių čempiono Evaldo Petrausko broliuko Luko kovas. Mažasis Petrauskas seka brolio pėdomis ir tądien jam tikrai puikiai sekėsi ringe. Ne kartą žiūrovai jam plojo už puikius smūgius.

Kaip ir tikėtasi, renginio organizatoriai turnyro desertui paliko finalinę E.Petrausko bei Rafat Perczyski dvikovą. Nors šie du sportininkai sveria po 64 kg, bet svečias iš Lenkijos buvo daug pranašesnis ūgiu.

Žiūrovai diskutavo, kaip turėtų būti sunku Evaldui smogti priešininkui į veidą, juk ranką reikia gan aukštai pakelti. O pačiam Evaldui, atrodė, tai – nė motais. Jis parodė puikią reakciją, linksmai išsisukinėjo nuo priešininko smūgių ir be didelio vargo laimėjo 3 raundus vykusią kovą.

Gal namų sienos padėjo, gal žiūrovų bei artimųjų palaikymas, bet visi f2Šilutės miesto bokso atstovai iškovojo pergales: Lukas Petrauskas (42 kg), Deividas Girulis (60 kg), Edgaras Skurdelis (60 kg), Viktoras Konkovas (52 kg) bei Evaldas Petrauskas (64 kg).

Tarptautinis turnyras – istorinis įvykis

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo rinktinių draugiškame bokso mače iš viso kovojo 12 porų. Jį stebėjo ir Lenkijos bokso federacijos prezidentas Jerzy Rybicki (buvęs olimpinių žaidynių čempionas).

Šį mačą tikrai drąsiai galime vadinti istoriniu įvykiu Pamario bokso klubui „Kovotojas“.

Pasak trenerio Vinco Murausko, Lenkijos bokso istorijoje iš viso iškovoti septyni olimpiniai aukso medaliai, o Lietuvoje – tik vienas. Todėl V.Murauskas ir kiti bokso specialistai džiaugiasi, kad Šilutės turnyre bendroje įskaitoje Lietuvos komanda įveikė Lenkijos boksininkus rezultatu 7,5-4,5.

Šios puikios šventės iniciatorius V.Murauskas nori padėkoti visiems šio renginio rėmėjams. Tai Lietuvos profesionalaus bokso asociacijos prezidentas Vladas Laurinavičius, kuris padovanojo ringą. Taip pat Šilutės rajono savivaldybė, meras Virgilijus Pozingis, Vladas Serva, VšĮ „Šilutės sportas“, Šilutės sporto mokykla, Seimo narys Kęstas Komskis, A.Budrikio IĮ, UAB „Stamela“, UAB „Šilutės polderiai“, „Klasmann Deilmann“, UAB „Šilutės vandenys“, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai, UAB „Žibai“ ir kt.