Olimpiečio treneris jam linki sėkmės Rio

petrauskas rio olimpiadojeŠiuo metu viso pasaulio dėmesį prikaustė Rio de Žaneiro vasaros Olimpinės žaidynės. Šeštadienį įvykusios iškilmingos atidarymo ceremonijos metu tarp Lietuvos sportininkų žygiavo ir šilutiškis boksininkas 24 metų Evaldas Petrauskas.

Sportininkas sužibėjo prieš ketverius metus Londono olimpinėse žaidynėse. Tuomet mažai kam žinomas boksininkas iškovojo bronzos medalį. Daugeliui tai buvo staigmena. Šiemet jis – jau žinomas ir varžovams, ir žiūrovams. Rio žaidynėse Evaldas kovos jau kitoje svorio kategorijoje nei Londone.

Žvelgiant į boksininko „Facebook“ profilį akivaizdu, kad jis gerai nusiteikęs, spinduliuoja optimizmu.

Kad Evaldas psichologiškai stiprus „Šilutės naujienoms“ patvirtino ir „visa dūšia“ jį palaikantis Šilutės legendinis bokso treneris Vincas Murauskas.

Išsiskyrė kovingumu nuo pat pirmos treniruotės

Ne vieną bokso talentą išugdęs V.Murauskas E.Petrauską treniravo apie devynerius metus.

„Jo brolis Arvydas, kuris jau buvo tapęs Europos bokso čempionato prizininku, atsivedė jaunesnįjį brolį į treniruotes. Tuomet jam buvo 7-eri.

Kaip šiandien atsimenu tą vaizdą: visi žaidė regbį, ir šis mažiukas kaip lūšis šokdavo ant kitų, kad užimtų palankesnę poziciją. Iškart supratau, kad šis žvėriukas – neeilinis.

Evaldas išsiskyrė kovingumu nuo pat pirmos treniruotės. Nepaisant savo nedidelio ūgio, ėjo į priekį kaip tankas ir viską kompensavo savo tvirtu charakteriu“, – prieš porą metų portalui DELFI.lt atskleidė V.Murauskas.Petrausko sutiktuves 2012

Vėliau perspektyvus jaunas sportininkas iš Šilutės išvažiavo.

„Tokiame mažame miestelyje žmogaus neišlaikysi. Jie kaip paukščiai išskrenda iš lizdo, ir viskas. Svarbiausia, jiems duoti dirvą, pradžią“, – sakė treneris.
Kai Evaldas grįžta į Šilutę, visada susitinka su pirmuoju treneriu.

 

Bokse sunku prognozuoti

Pirmoji E.Petrausko kova olimpiniame ringe įvyks rugpjūčio vienuoliktą dieną, 00.30 val. Jo varžovas bus indas Manoj Kumaru.

V.Murauskas nesiima prognozuoti kovos baigties: „Boksas yra boksas, gali vesti visą kovą, bet praleisi vieną smūgį, ir viskas tuo pasibaigs. Bus matyt…“.

Anot jo, bokse ne vien varžovą reikia nugalėti, bet dar ir penkis teisėjus: „Kai išloši kovą ir neabejoji savo pergale, o teisėjas pakelia priešininko ranką, tuomet tiek treneriui, tiek boksininkui būna šokas“.

Kas be ko, svarbus ir psichologinis nusiteikimas. V.Murauskas pasakojo, kad E.Petrauskas psichologiškai yra labai tvirtas, „nedegantis“. Kiti prieš kovas jaudinasi, o jis nelaksto, neklausinėja, miega ramiai, nors, aišku, kovoms ruošiasi atsakingai.

Pažįsta ir E.Stanionį

V.Murauskas džiaugiasi, kad Evaldas yra daugiausiai pasiekęs jo mokinys. Įsimintiniausios jo pergalės pasiektos olimpiadose: 2010 metais Evaldas suspindėjo pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre – iškovojo auksą, o 2012-ais metais Londone – bronzą.

Rio ringe išvysime ir dar vieną Lietuvos atstovą – Eimantą Stanionį, kuris kausis svorio kategorijoje iki 69 kg. Šis sportininkas V.Murauskui taip pat gerai pažįstamas – su juo važinėdavo į profesionalų atrankos varžybas.

„E.Petrauskas ir E.Stanionis stengsis kiek galės, bet kartais ne viskas nuo boksininko priklauso“, – atviravo treneris.

Rio Olimpinėse žaidynėse geriausiam savo mokiniui Evaldui V. Murauskas linki sėkėms ir bokso ringe nepatirti traumų.

Nėra neįveikiamų varžovų

Petrauskas SilutejeSu treneriu Vladimiru Bajevu į Braziliją E.Petrauskas atvyko liepos paskutinėmis dienomis. Nors neretai pasigirsta įvairių ne pačių geriausių nuomonių apie treniruočių sąlygas Rio, lietuvis sako, kad idealias sąlygas rado neiškeldamas kojos iš olimpinio kaimelio.

„Čia, vietoje – olimpiniame kaimelyje, daugiausiai treniruojamės. Salėje buvome du kartus, prie maišų padirbome. Visos sąlygos kaimelyje yra – bėgimo takeliai, maišai. Dabar pagrindinis darbas – su treneriu: dirbame greičiui, metu svorį. Viskas gerai, niekuo nesiskundžiu“, – rugpjūčio 10 d. DELFI.lt pasakojo E.Petrauskas.

Londono olimpiadoje 60 kg svorio kategorijoje sužibėjęs sportininkas Rio varžysis jau su sunkesniais varžovais – 64 kg svorio kategorijoje. Varžovai – nauji, tačiau gerai žinomi.

Jei Londone E. Petrausko bronzinis medalis buvo maloni staigmena, tai Rio boksininkui tenka jau visiškai kitoks dėmesys ir keliami kur kas aukštesni tikslai nei prieš ketverius metus.

„Visi varžovai įveikiami – tiesiog reikia prie jų mokėti prieiti. Stengsiuosi tai padaryti. Jokio spaudimo nejaučiu. Aš tikslų sau nekeliu. Man svarbiausia įvykdyti tai, ką treneris sako. Įvykdyti tai, ką mes esame suplanavę, kaip ruošėmės, kad nebūtų taip, kad išeisiu į ringą ir bus per mažai darbo, mažai judėsiu. Stengsiuosi kovoti ir kuo geriau sukovoti ir įgyvendinti visus lūkesčius“, – sako E.Petrauskas.

Lietuvis neslepia, kad šiuo metu pagrindinis favoritas yra ne jis. „Yra du varžovai, kurie šiuo metu stipriausi pasaulyje – tai rusas Vitalijus Dunaitsevas ir kubietis Ronelis Iglesias, kuris šioje kategorijoje laimėjo ir Londono olimpinėse žaidynėse. Tuo tarpu rusas nesenai tapo pasaulio čempionu. Tai pagrindiniai varžovai. Na, bet juk nebūna neįveikiamų“, – optimistiškai kalba E.Petrauskas.

Šilutiškiai linki sėkmės

Prieš ketverius metus iš Šilutės į Londono olimpiadą E.Petrauskas buvo išlydėtas iškilmingai. Uoste vyko šventinis palydėtuvių koncertas, kuriame koncertavo Inga Valinskienė ir Šilutės krašto kolektyvai.

Tas pats uostas ir visa džiūgaujanti Šilutė E.Petrauską sveikino ir sugrįžusį iš olimpinių žaidynių su bronzos medaliu – keli tūkstančiai gerbėjų susirinko.

Tuomet scenoje pasirodęs televizijos laidų vedėjas, šoumenas Arūnas Valinskas tęsėjo prieš Londono olimpiadą duotą pažadą apsirengti suknelę, jei E.Petrauskas laimės bet kokios spalvos olimpinį medalį ir jį pirmą kartą parodys savo kraštiečiams.

Šiemet į Rio de Žaneiro Olimpines vasaros žaidynes Evaldo Petrausko šilutiškiai neišlydėjo, tačiau jį labai palaiko ir linki SĖKMĖS.

Straipsnyje naudota informacija iš DELFI.lt publikacijos „Naują etapą pradėjęs boksininkas E.Petrauskas: neįveikiamų varžovų nėra“ (autorius Paulius Garkauskas specialiai DELFI iš Rio).