Olimpinę rinktinę papildys ir švėkšniškė I.Jakubaitytė

olimpiete jakubaityteVienas mūsų olimpietis jau skina pergales, kita rengiasi kelionei į Londoną

Kai skambant fanfaroms į Londono olimpiadą pagarbiai buvo išlydėti pajėgiausi mūsų krašto sportininkai, tarsi nepelnytai užmiršta liko iš Švėkšnos kilusi lengvaatletė Indrė JAKUBAITYTĖ. Derama pagarba olimpietei atiduota Švėkšnos dvaro šventės metu ir ji, palaikoma kraštiečių, išvyko ruoštis Londono startams.

Neabejotinai ir dėl šilutiškių palaikymo olimpiadoje pergalingai startavo traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas. Sekmadienį jis laimėjo pirmąją kovą ir iškopė į aštuntfinalį.

Boksininko, ieties metikės ir Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas Londone stebi ištikimų sporto fanų šilutiškių Bendikų šeima. Interneto svetainėje silutesnaujienos.lt publikuojame jų įspūdžius bei fotografijas iš olimpine dvasia alsuojančios Didžiosios Britanijos sostinės.

Švėkšniškiai tiki Indrės sėkme

„Išvažiuodama į Londoną negalėjau dar kartą nesugrįžti čia, kur yra tikrosios mano šaknys, kur gyvena mane išugdę žmonės ir žengiau pirmuosius tvirtus savo žingsnius. Norėjau prisiminti tuos žingsnius“, – sakė dabar Kaune gyvenanti sportininkė I.Jakubaitytė, kuri į olimpiadą išskris jau šį sekmadienį.

Ieties metikė – viena iš 20-ties Lietuvos lengvaatlečių komandos narių. Pirmasis jos startas numatytas antradienį, rugpjūčio 7 dieną, tad tądien visi Šilutės krašto žmonės turėtų tapti ypatingais sirgaliais.

„Sveiki, mieli sirgaliai“, – būtent taip į minią savo kraštiečių, susirinkusių į Švėkšnos Dvaro šventę, kreipėsi ir pati Indrė. Ji sakė galinti drąsiai vykti į atsakingas varžybas, nes žino, jog turi didžiulę palaikymo grupę.

Šventės vedėjas Marijus Budraitis sportininkę patikino, jog visi Pamario žmonės ja didžiuojasi, o jos starto dienomis visa Švėkšnos krašto bendruomenė širdimis bus kartu su ja. Kad visi tądien dalyvavę šventėje tiki saviškės sėkme, parodė ir garsūs aplodismentai.

„Tu – mūsų dalelė ir mes tikime, kad tau pasiseks“, – sakė seniūnas Alfonsas Šeputis, įteikdamas olimpietei Švėkšnos herbą.

Pati sportininkė dėkojo visiems ją palaikantiems, o ypač – kūno kultūros mokytojams Zitai ir Medardui Urmulevičiams, išleidusiems ją į gyvenimą ir pastebėjusiems jos talentą. Atskira padėka skirta Švėkšnos sanatorinės mokyklos, kurioje kažkada mokėsi I.Jakubaitytė, pedagogams. O šios mokyklos direktorė Laima Navickienė prisiminė, jog prieš daug metų į šiuos kraštus iš Raseinių atkeliavusi mergaitė buvusi labai „nelengvas“ vaikas.

Svarbiausios pergalės – netikėtai

„Sportas paviliojo nuo pirmosios klasės“, – sako Indrė, paprašyta prisiminti savąjį kelią į olimpines aukštumas. Tiesa, tuomet tai buvo kone visos prieinamos sporto šakos: daug metų žaidė krepšinį, šokinėjo į aukštį, kultivavo trišuolį, stūmė rutulį. Ieties metimui labiau atsidėjo tik aštuntoje klasėje.

Pirmąjį aukštą pasiekimą netikėtai pačiai sau Indrė iškovojo Lietuvos ilgųjų metimų čempionate. Netikėtai todėl, kad tuomet buvo neseniai patyrusi traumą, tad nelabai galėjo tikėtis, kad jos sviesta ietis nuskries 39,98 m. Iki trenerio M.Urmulevičiaus iškelto uždavinio – 40-ies metrų – tuomet pritrūko tik poros centimetrų.

Po to daug metų įvairiose varžybose metikė laimėdavo pirmąsias vietas, tad visų savo pasiekimų net ir labai prašoma neišvardija. Įsiminė komerciniai startai Čekijoje, kur (sako, kad irgi netikėtai) tapo čempione, ietį nusviedusi jau 59,26 m.
Tais pačiais metais Indrė buvo užregistruota dalyvauti Pasaulio čempionate Paryžiuje, bet ten neišvyko – iki reikiamo kvalifikacinio rezultato pritrūko 4 cm.

I.Jakubaitytė dalyvavo jau trijuose Pasaulio čempionatuose – Osakoje, Berlyne ir Korėjoje. Šiemet ji sugrįžo iš Europos čempionato Helsinkyje, kur iškovojo 15-ąją vietą.

„Smagu, kad mano darbas taip susijęs su mano pomėgiu – sportu“, – sako Indrė, dirbanti Kauno sporto mokykloje „Viltis“. Ji nuolat ugdo apie tris dešimtis jaunųjų sportininkų ir negali atsidžiaugti, kad netenka „rankioti“ vaikų ir įkalbinėti ateiti sportuoti. Nors šiais laikais, anot jos, nėra lengva sudominti vaikus, bet atėjus rudeniui ji sulaukia daugybės norinčių sportuoti moksleivių.

Pirmoji E.Petrausko pergalė
petrauskas treneris
Sekmadienį visą Lietuvą pradžiugino Londone pergalingai startavęs traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas. Olimpiniame ringe 20-metis šilutiškis Evaldas svorio kategorijoje iki 60 kg susigrūmė su 2008-ųjų metų Europos vicečempionu 24 metų vengru Mikloš Varga. E.Petrauskas nugalėjo rezultatu 20:12 (6:4, 6:4, 8:4).

Dabar boksininko laukia kova olimpiados aštuntfinalyje, kuris įvyks ketvirtadienio popietę. Jo varžovas bus turkas Fatih Keleš.
„Šaunuolis! Mes už tave!“ – džiugūs sveikinimai, skirti Evaldui, pasipylė „Šilutės naujienų“ Facebook puslapyje, kai tik buvo patalpinta žinutė apie E.Petraukso pergalę. Tą pačią naktį „Patinka“ paspaudė virš 580 žmonių iš viso pasaulio. Aistruolių geografija buvo plati: JAV, Argentina, Islandija, Norvegija, kitos Europos šalys, Baltarusija…

„Šilutės naujienų“ socialiniame tinkle naujieną perskaitė daugiau nei 10500 žmonių, pirmadienį ryte ja buvo pasidalinta 42 kartus. Žinia apie olimpietį tapo pačia skaitomiausia Facebook.

Šilutiškių fanai serga už kraštiečius olimpiadoje

Tribūnose Londono olimpiadoje skamba ir šilutiškių palaikymo šūksniai. Bendikų šeima – Petras, Rita, Kajus ir Grantas – nepraleidžia nė vienų svarbių lietuvių rinktinės krepšinio varžybų. Pernai šeima kartu su šilutiškių delegacija važiavo į Europos vyrų krepšinio čempionatą Panevėžyje. Šiemet Londone Bendikai stebės ne tik krepšinio varžybas, bet ir boksininko E.Petrausko, ieties metikės I.Jakubaitytės pasirodymus.

P.Bendikas prisipažino, kad kelionei į Londono olimpiadą šeima taupė visus metus: sūnui pinigų davė ir senelis, berniukas rinko ir pardavinėjo metalą. Bendikai sporto aistra užkrėtė vaikus – vyresnysis sūnus Kajus lanko krepšinio treniruotes, o jaunėlis Grantas – bokso.

Bendikai apsistojo pas giminaičius, kurie gyvena netoli olimpinio miestelio. Anglijos sostinėje Šilutės fanai pasiliks iki olimpiados pabaigos rugpjūčio 12 d.

Pats praeityje boksavęsis P.Bendikas sakė, kad bokso varžybas žiūrėti bus įdomu, bet svarbiausia – palaikyti kraštietį. Evaldas asmeniškai pažadėjo Bendikams kvietimą į ringo kovas, kitus bilietus šeima nusipirks.

Šilutiškiai eis į visas krepšinio rinktinės varžybas, išskyrus su Amerika. Šias varžybas greičiausiai stebės televizoriaus ekrane. Prieš olimpiadą buvo nuolat kalbama, jog įsigyti bilietus į bet kurias sporto varžybas beveik neįmanoma, ypač – į krepšinio.

Šilutiškiams bilietus šiaip ne taip padėjo įsigyti Lietuvos krepšinio federacija, krepšinio klubai, kadangi P.Bendikas priklauso „Žalgirio“ gerbėjų klubui.

Silutes naujienu LOGO