Olimpinio kelialapio siekianti boksininkė kviečia į treniruotes Šilutėje

Jau beveik penkerius metus boksininkė Austėja Aučiūtė garsina Šilutės ir Lietuvos vardą. Pernai jau ketvirtą kartą ji iškovojo Lietuvos čempionės vardą, Pasaulio čempionate užėmė trečiąją vietą, o Europos suaugusiųjų čempionate - penktąją.

A. Aučiūtė jau yra pasaulio jaunių čempionato prizininkė, devynis kartus Airijos čempionė, o pernai ketvirtą kartą pasipuošė Lietuvos čempionės medaliu.

Netikėtą gyvenimo posūkį – grįžti iš Airijos ir pasilikti Lietuvoje – ją pasirinkti paskatino ne vieną talentą išugdęs bokso treneris Vincas Murauskas.

Šiuo metu Austėja studijuoja magistrantūroje Klaipėdos universitete, daug treniruojasi ir ruošiasi atrankoms į Olimpines žaidynes. Du kartus per dieną, šešis kartus per savaitę besitreniruojanti mergina išmokti bokso paslapčių kviečia ir suaugusiuosius.

Apsispręsti padėjo V. Murauskas

Austėja džiaugiasi, kad visi jos komandos nariai labai draugiški.

Austėja augo Airijoje, kur ir susipažino su boksu. Bokso treniruotės po tėčio mirties paauglei tapo tarsi užuovėja nuo visų kasdienių rūpesčių. Taip pat suteikė daugiau pasitikėjimo savimi bendraujant su bendraamžiais.

24-erių mergina yra pasaulio jaunių čempionato prizininkė, devynis kartus ji tapo Airijos čempione, pernai jau ketvirtą kartą pasipuošė Lietuvos čempionato aukso medaliu.

Austėja prisipažįsta, kad gyvendama užsienyje niekada neturėjo minties grįžti į Lietuvą. Kai ji sulaukė pilnametystės, tvarkėsi dokumentus, kad galėtų tapti Airijos piliete.

Lemtinga jai tapo pažintis su treneriu Vincu. Į bokso salę Vilų gatvėje jį atėjo, kai buvo grįžusi atostogų. Ne vieną garsų sportininką, kaip Evaldą Petrauską ar Vytautą Balsį, išugdęs treneris iškart pastebėjo Austėjos talentą. Jau vėliau jis merginą įkalbėjo neimti Airijos pilietybės.
„Grįžusi norėjau kažkur pasportuoti, vėliau mane pakvietė sudalyvauti varžybose Lietuvoje“, – prisimena Austėja.

Ji vis dažniau pradėjo parskristi į Lietuvą, kol galiausiai nutarė studijuoti ir sportuoti Lietuvoje.

Į moteris bokse vis dar žiūrima kitaip

Talentinga sportininkė nesigaili, kad liko gyventi, mokytis ir sportuoti Lietuvoje.

„Apie mokslus nebuvo minties Airijoje, norėjau tik su sportu gyvenimą sieti. Džiaugiuosi, kad galiu taip pat studijuoti. Šiuo metu mokausi magistrantūroje“, – savo pasirinkimu džiaugiasi mergina.

Ji sutinka, kad sąlygos sportuoti Lietuvoje yra kur kas sunkesnės nei užsienyje. Visgi jai tai netrukdo siekti tikslo. Šiuo metu šilutiškė ruošiasi Olimpinėms atrankoms, kurias nukėlė iki kitų metų. Stiprų palaikymą ir pagalbą Austėja jaučia iš savo mamos, taip pat ji turi gerus rėmėjus, gydytojus ir komandą, kuri padeda ruoštis varžyboms.

„Dabar labai rimtai dirbame su komanda, ir atiduosime viską, kad patekti į atrankas. Be jų sunkiai būtų įmanoma sportuoti tokiame lygyje“, – sako ji.

Pasak Austėjos, Lietuvoje moterų boksas vis dar žengia netvirtus žingsnius, o į merginas boksininkes žiūrima kitaip. O be reikalo, nes ši sporto šaka yra kaip ir visos kitos: čia nėra jokių daužymų ar sulūžusių nosių, sportininkai yra ruošiami viskam.

„Bokso dėka galima daug pasiekti: apkeliauji pasaulį, susipažįsti su naujais žmonėmis, ir dar turi galimybę išlošti prizines vietas. Bet reikia daug dirbti salėje“, – savo sėkmės paslaptį atskleidžia mergina.

Mėgaujasi treniruodama kitus

Praėjusią žiemą Austėja pradėjo bokso paslapčių mokyti suaugusiuosius. Ji moko bokso pagrindų, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, svorio ar fizinių sugebėjimų. Pasak merginos, tai puikus sportas norintiems fiziškai sutvirtėti.

Šilutiškiai į treniruotes ateina vedini įvairių tikslų. Vieni nori išmokti kažko naujo, kiti numesti svorio, treti sportuoja dėl savo malonumo. Yra ir tokių, kurie turės šansą sudalyvauti ir varžybose.
Austėja pastebi, kad treniruojasi daugiau moterų, bet ateina ir vyrų, norinčių padirbėti.

„Treniruodama kitus tiesiog mėgaujuosi. Nes visi žmonės ateina žinodami, ko nori iš savęs. O man tai malonumas, nes galiu padėti jiems tai pasiekti. Taip pat visi gerai sutaria, visi draugiški, dėl to man irgi malonu dirbti su tokiu kolektyvu“, – džiaugiasi Austėja.

Jeigu susidomėjote boksu, Austėja jūsų laukia pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 19 val., Vilų g. 13A (trečias aukštas).