Olimpinis deglas „Lietuvos liepsna“ nušvito Kintuose

Olimpine liepsna KintuoseŠeštadienį Lietuvos televizijos komanda atvežė olimpinį deglą „Lietuvos liepsna“ į Kintus, kur vyko miestelio Marių šventė.

Šia simboline liepsna pagerbtas iš Traksėdžių kilęs boksininkas Evaldas Petrauskas, jau Londone besiruošiantis sekmadienį vyksiančiai pirmajai savo olimpinei kovai.

Nuo liepos 6-osios Lietuvos televizija vykdo olimpinį projektą „Lietuvos liepsna“, skirtą 2012 metų Olimpinėms žaidynėms. Iki Olimpiados atidarymo, kuris vyks šį vakarą, „Lietuvos liepsna“ apkeliavo miestus ir miestelius, kuriuose žadino tautos olimpinę dvasią bei pasididžiavimą tuo, kad esame Lietuvos, užauginusios tiek puikių sportininkų, dalis.

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė perėmė simbolinę olimpinę ugnį, kurią šeštadienį Londone perduos šalies olimpiečiams.

Į olimpinį Londoną šiemet varžytis su pajėgiausiais pasaulio sportininkais išvyko 62 Lietuvos atletai. Projekto „Lietuvos liepsna“ metu aplankytos daugelio mūsų olimpiečių gimtinės, parengti reportažai apie tą aplinką, kurioje formavosi kovingos olimpiečių dvasios. Kalbinti įvairūs žmonės, kurie pasakojo apie mūsų geriausius sportininkus.

Mamos ir tėčiai, treneriai, pažįstami ir kaimynai, suolo draugai ar kartu sportavę – visi jie pasakojo, kaip gimė ta liepsna, kuri dabar šildo ne tik pačių sportininkų, bet ir mūsų visų širdis ir kelia pasididžiavimą tuo, kad esame lietuviai, esame tokia šalis, kuri užaugino tokius nuostabius žmones.

Kintuose kalbinti olimpiečio E.Petrausko tėvai Svetlana ir Algis prisipažino, kad stengiasi pažiūrėti visas sūnaus varžybas, jas įsirašo. Vėliau, grįžus Evaldui, dar kartą peržiūri ir aptaria klaidas. Mama Svetlana neslėpė iš pradžių nerimavusi dėl bokso, todėl Evaldui tik pradėjus lankyti treniruotes, ėjo pažiūrėti, kaip tai atrodo. „Lietuvos liepsnos“ maratono vedėjas Rimas Valeikis juokavo, jog dėl sūnaus besijaudinanti mama norėtų, kad Evaldas priešininką nukautuotų jau pirmame raunde, dar nespėjęs sukaisti.

Projekto iniciatoriai sako, kad šia 20-ies dienų olimpine kelione per visą Lietuvą pagerbiami mūsų šalies svarbiausios komandos nariai, nes jie yra geriausi iš geriausių Lietuvoje. Jų sunkus darbas skirtas ne tik asmeniniams rezultatams pasiekti, bet ir garsinti Lietuvos vardą bei suvienyti visus Lietuvos žmones audringoms emocijoms.

E.Petrauskui Kintų Marių šventėje sėkmės ir pasiryžimo linkėjo liepsną perėmusi Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė, šventės svečiai. „Svarbiausia – dirbti kojomis!“ – žaismingai sutrepsėję boksininkui patarė „Rusniečio“ šokėjai.

Šį vakarą, 21 valandą, Palangoje, Jūratės ir Kęstučio skvere, „Lietuvos liepsna“ LTV tiesioginiame eteryje sujungs keturis miestus ir peraugs į olimpinę ugnį, vyks koncertas. Kiekviename aplankytame mieste sužibusi ugnis Palangoje virs 2012-ųjų Olimpinių žaidynių atidarymo liepsna.

E.Petrausko pirmoji kova Londono olimpiadoje bus transliuojama sekmadienį, 23 val., per Lietuvos televiziją.

Šeštadienį, Švėkšnos Dvaro šventės metu, į olimpiadą bus išlydėta švėkšniškė olimpietė, ieties metikė Indrė Jakubaitytė.