Opozicija kviečia valdžią išklausyti įvairias nuomones

Kiekviename Savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos atstovai randa ir sveikintinų, ir abejotinų sprendimų, už kuriuos balsuoja kitaip nei valdančiosios koalicijos politikai. Opozicijos lyderis, liberalas Audrius Endzinas kiekvieną mėnesį, po Tarybos posėdžio išsako savo nuomonę apie svarbius Tarybos sprendimus.
Opozicijos lyderis A. Endzinas, atsirėmęs į nudžiūvusį medį, kviečia Savivaldybės vadovus pastebėti ne tik tokius medžius, bet ir visą H. Šojaus dvaro renovaciją atlikusių statybininkų darbo broką.

Liberalai mano, kad pasielgė teisingai, jog kartu su konservatoriais nepaliko birželio pabaigoje vykusio posėdžio ir taip galėjo savo balsais prisidėti prie puikių sprendimų, o balsuodami prieš parodė, kurie sprendimai galėjo būti dar svarstomi.

Meras susitiko su liberalų frakcija

Opozicijos lyderis A. Endzinas pasidžiaugė, kad Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ištesėjo liberalų frakcijos pirmininkui Algirdui Gečui duotą pažadą susitikti ir pabendrauti su liberalų frakcija. Meras papasakojo apie Savivaldybėje jau pradėtus ir rengiamus projektus. Liberalai išdėstė savo nuomonę apie rekonstruojamas gatves, jų sankryžų konstrukcijas, apie rekonstruotus Savivaldybės pastatus bei aliktų darbų kokybę ir trūkumų šalinimą.

Kai kur nuomonės sutapo, kai kur ne, tačiau tokia bendravimo forma, liberalų nuomone, yra pažangi. Juk kiekviena partija į Savivaldybės tarybą ateina įgyvendinti rinkėjams duotų pažadų, ir jeigu nepatekai į valdančiųjų būrelį, tenka daugiau bendrauti bent su jo vadovu. Todėl liberalų frakcija norėtų susitikti su meru dažniau.

Opozicija pritarė

Paskutiniajame posėdyje opozicija pritarė sprendimui, kaip Švietimo skyrius suplanavo moksleivių stovykloms panaudoti gautas papildomas lėšas. Lietuvos vyriausybė padalino dėl COVID-19 pandemijos neįvykusios Dainų šventės pinigus savivaldybių švietimo skyriams. Todėl ir daug Šilutės rajono vaikų jau šį mėnesį gali stovyklauti vasaros stovyklose.

A. Endzinas sako, vien dėl šio sprendimo vertėjo pasilikti posėdyje, o ne iškeliauti pro duris su konservatoriais. Juk jeigu nebūtų likę posėdžio kvorumo, ar tokiam sprendimui pritrūktų balsų, vaikai atostogoms būtų siunčiami tik rugpjūčio mėnesį.

Opozicija nepritarė

Kalbant apie Saugų vaikų globos namų likvidavimą ir šios įstaigos prijungimą prie ką tik įkurto „Vaikų gerovės centro“, opozicija tam nepritaria. Opozicijos atstovų nuomone, šis klausimas galėjo būti sprendžiamas kitaip, racionaliau. Manoma, kad Saugų vaikų globos namai galėjo būti pertvarkomi, pridedant papildomas naujas funkcijas ir nekuriant naujos įstaigos. Apie tai opozicionieriai kalbėjo ir komitetų posėdžiuose, tačiau nebuvo išgirsti. Dabar, pasak A. Endzino, akivaizdžiai matosi, jog buvo užsispirta atsikratyti ir politiškai nepatogiu vadovu – Eugenijumi Judeikiu.

Opozicija šiuo klausimu jau nebe pirmą kartą laikosi tokios pat nuomonės ir mano, kad apie tai reikia kalbėti, lygiai tai p pat, kaip apie nemokamą Savivaldybės pedagogų skiepijimą, apie mažamečių vaikų, nepatenkančių į darželius, ugdymą, išmokant tėvams kompensacijas ar skubiai steigiant naujas darželių grupes.

Greitai tapsime žiedinių sankryžų sostine

Sprendžiant klausimus apie miesto gatvių rekonstrukcijos darbus, opozicijos atstovams dažnai kyla klausimai, kodėl pasirenkama rekonstruoti gatves galimai ilgesnes, bet ne tas, kuriose yra daugiau problemų. Pavyzdžiui, Lauko gatvele vaikai eina į Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą iš Laisvės alėjos. Dėl čia nuolat tyvuliuojančių pelkių vaikai sušlampa kojas ir taip sėdi pamokose. Tačiau ši gatvelė vis nepasirenkama tvarkyti.

Opozicija stebisi, kad miesto gatvėse sparčiai daugėja žiedinių sankryžų.

„Gal siekiame tokių sankryžų sostinės vardo? Ar gal paprasčiausiai patikėjome, kad jos saugesnės? Manome, kad Savivaldybės administracija turėtų atlikti tikrus tyrimus ir siekti, kad žiedinių sankryžų būtų tik tiek kiek reikia, o ne tiek kiek suprojektuoja kelininkai”, – sako A. Endzinas.

Ko laukia nudžiūvęs medis?

A. Endzinas pasakoja, kad neseniai jis pasižvalgė po Šilutės miesto istorines vietas, pavaikščiojo po H. Šojaus dvaro aplinką. Ir nustebo pamatęs, kiek daug negerovių lenda po visai neseniai atliktų renovacijos darbų. Yra terminai, kada statybininkai privalo taisyti užfiksuotą statybinį broką: išoriniams darbams 5 metai, vidiniams – 10. Yra ir salygų, kai šie terminai didinami.

Tačiau jau dabar akivaizdu, jog Šilutės savivaldybės administracija ir Savivaldybės vadovas V. Laurinaitis turėtų pasirūpinti ir užfiksuoti trūkumus, kad juos pašalintų dvaro renovatoriai.

Tokiems darbams išjudinti reikia ir opozicijos pastangų. Akivaizdi iliustracija: pro Savivaldybės administracijos pastato langus, net ir iš mero kabineto, matomas jau antrus metus nudžiūvęs medis. Jis stovi tik keli metrai nuo dvaro rūmų, prie tako, kuriuo patenkama į iškilmių salę.

„Nežinia ko laukia nudžiūvęs medis, bet akivaizdu, kad valdžia ir administracijos specialistai laukia nelaimės – nudžiūvusio medžio griūties“, – sako A. Endzinas.

Sigitas Grinčinaitis
Komercijos direktorius, korespondentas