Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

TAMASAUSKIENESSPo dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.

Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o neeiliniame posėdyje valdančiosios koalicijos politikai „balsavo kojomis“ – išėjo iš posėdžio ir suardė kvorumą.

Spaudos konferencijoje perskaitytas pareiškimas, kuriame vicemero S. Šepučio rinkimų situacija apibūdinama, kaip ydinga praktika, o politikai kviečiami vadovautis duota priesaika – dalyvauti Tarybos posėdžiuose ir priimti sprendimus.

Pareiškimas

Spaudos konferenciją opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė pradėjo perskaičiusi pareiškimą. Jame teigiama: „Mes – Tarybos opozicija (mažuma) – atkakliai siekiame atstatydinti Šilutės rajono savivaldybės vicemerą S. Šeputį.

Interpeliacija (atstatydinimas) vicemerui S. Šepučiui yra noras sustabdyti ir pakeisti ydingą praktiką mūsų rajone, kai sprendimai priimami meluojant ir nesitariant su gyventojais ir Tarybos nariais.

Ši ydinga praktika prasidėjo nuo pirmojo naujos kadencijos Savivaldybės tarybos posėdžio, kai S. Šeputis, mero teikimu ir Tarybos daugumos sprendimu, buvo paskirtas mero pavaduotoju. Tame posėdyje S. Šeputis nutylėjo ir tokiu būdu nuslėpė informaciją apie jo atžvilgiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomą ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, neteisėtai duodant nurodymus Savivaldybės tarnautojams, Savivaldybės įmonių vadovams ir todėl jam taikomą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš šalies.

Tokių sprendimų ir bandymų juos priimti būta daugybė ir įvairiuose valdžios lygiuose. Kai kuriuose iš jų betarpiškai dalyvavo ir S. Šeputis. Pavyzdžiui: senųjų Šilutės kapinių teritorijos sutvarkymo projektas: jei jis būtų įvykdytas, faktiškai būtų sunaikintos kapinės; Statybininkų gatvės rekonstravimo projektas pažeidžiant galiojančią tvarką, su grubiomis klaidomis; K. Kalinausko gatvės rekonstravimo projektas, pažeidžiant galiojančią tvarką, ignoruojant gyventojų lūkesčius ir kt.

Kaip į opozicijos iniciatyvą atstatydinti vicemerą S. Šeputį sureagavo meras ir valdančioji dauguma?

Galimai pažeisdama Vietos savivaldos įstatymą, Tarybos veiklos reglamentą ir politinę etiką, meras ir valdančioji dauguma atmetė svarstymo galimybę.

Kitaip sakant, Tarybos vadovai – meras ir vicemeras – patys būdami įtariamaisiais STT tiriamoje byloje, galimai privertė kitus kolegas paklusti ir nedalyvauti svarstant atstatydinimą. Meras ir vicemeras nepasitiki valdančiosios daugumos politikais, bijo, kad slapto balsavimo metu (dėl vicemero atstatydinimo balsuojama tik slaptai) vicemeras S. Šeputis gali būti atstatydintas, todėl ir neprileidžia jų prie balsadėžės jau antrą kartą.

Mes – opozicija – neatsisakome paskelbto nepasitikėjimo vicemeru Sigitu Šepučiu ir kviečiame Šilutės rajono Savivaldybės tarybos narius vadovautis ne baime, o duota priesaika – dalyvauti Tarybos posėdžiuose ir priimti sprendimus.”

Nenori postų, neatsisakytų plačiosios koalicijos

Spaudos konferencijoje be opozicijos lyderės S. Tamašauskienės dalyvavo ir Tarybos nariai, liberalų sąjūdžio politikai Audrius Endzinas ir Daiva Plikšnienė. Jie atsakinėjo į klausimus, kurie domino žiniasklaidininkus.
„Šilutės naujienos” domėjosi, kodėl opozicijos politikai tikisi, kad jiems pavyks įgyvendinti interpeliaciją vicemerui S. Šepučiui, jeigu nepasitikėjimo juo tekstą yra pasirašę tik 10 politikų (visi opozicijos politikai ir du laisvi politikai – socialdarbiečiai). Kad vicemerą atstatydinti, už sprendimą turi balsuoti 13 Tarybos narių.

S. Tamašauskienė sakė, kad po vicemero rinkimų praėjo 5 mėnesiai. Per šį laiką valdančiojoje koalicijoje atsirado dar keli politikai, kurie nepalankiai vertina vicemero S. Šepučio rinkimus ir veiklą. Todėl opozicija ir tikisi, kad slaptu balsavimu S. Šepučio veikla nepatenkintų politikų Taryboje bus daugiau.

Jeigu bus atstatydintas S. Šeputis, gal opozicija jau tikisi perimti ir kitus valdžios postus ir taip tapti valdančiąja koalicija?

S. Tamašauskienė ir A. Endzinas sakė, kad šioje kadencijoje tokių tikslų nei konservatoriai, nei liberalų sąjūdžio politikai neturi ir jokių valdžios postų nesiekia. Tačiau, jeigu meras V. Laurinaitis sugalvotų praplėsti valdančiosios koalicijos politikų gretas, tai toks pasiūlymas būtų įdomus.

A. Endzinas sakė, kad vertindamas S. Šepučio situaciją tiek dėl klaidų, padarytų jo rinkimų metu į Savivaldybės mero pavaduotojo postą, tiek dėl STT vykdomo tyrimo jis linki S. Šepučiui palikti pareigas, atsistatydinant pačiam.