Orientacinėse varžybose šilutiškiai iš naujo atrado senąją Šilutę

orientacines visi dalyviaiŠeštadienį gamta gero oro nepašykštėjo ir į renginį, skirtą Europos paveldo dienoms, atvyko smalsiausi šilutiškiai. Įminti, atrasti, atpažinti senąsias Šilokarčemos vietas, istorinius pastatus pasiryžo įvairaus amžiaus ir specialybių šilutiškiai: mokiniai, medikai, politikai.
Džiugino tai, kad dalyviai nestokojo entuziazmo ir sakė, jog buvo puiki proga iš anksto pasidomėti, prisiminti senosios Šilutės istoriją ir taip pasiruošti mestam iššūkiui.
Kultūrinėse – orientacinėse varžybose lenktyniavo šešios komandos: „Liuksai“ (jaunieji konservatoriai), „Pamarys“ (sportininkės moterys), „Juodos katės“ (M.Jankaus pagrindinės mokyklos šeštokės), „Smilgelės“ (Pamario pagrindinės mokyklos šeštokės), „Medakma“ (medikai) ir „Liberalai“.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė trumpai pristatė žaidimo taisykles. Varžybos, kuriose reikėjo atrasti istorines vietas, prasidėjo senojoje Šilokarčemos teritorijoje, Turgaus aikštėje, o baigėsi Žibuose.
Kiekvienai komandai buvo paskirtas savanoris, kuris dalyviams davė po nuorodą – mįslę (iš viso jų buvo aštuonios). Orientacininkai, vadovaudamiesi duotu planeliu ir gauta užkoduota nuoroda, turėjo kuo greičiau atpažinti ir nuvykti į istorinę vietą. Pastarosios buvo užkoduotos ne tik aprašymuose, bet ir senuosiuose Šilokarčemos atvirukuose. Svarbu ir tai, kad visų dalyvių užduotys buvo skirtingos. orientacines varzybos nugaletojos
Į varžybas komandos atvyko įvairiomis transporto priemonėmis: kas – su dviračiais, o kai kas – net ir su automobiliais. Beje, dėl to prireikė šiek tiek koreguoti varžybų taisykles, nes vieni orientacininkai, ieškoję istorinių vietų pėsčiomis, atsiliko nuo ratuotųjų.

Organizatorių nuostabai, varžybų dalyviai gana gerai įminė nuorodas. Pirmosios aštuonias užkoduotas nuorodas įminė medikės. Jų kelionė po senąją Šilutę tetruko vos pusvalandį. Moterys atviravo, kad prieš varžybas ne veltui domėjosi Šilutės istorija bei senaisiais, kažkada čia stovėjusiais pastatais.

Antrosios finišo liniją pasiekė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mergaitės. „Smiltelės“ komandos narės pasakojo, kad dalyvaudamos šiame linksmame žaidime sužinojo ir aplankė vietą, kur anksčiau buvo saldainių fabrikas.

Tretieji atskubėjo Šilutės liberalai. Paklausti, ar lengvai sekėsi atrasti užkoduotas vietas, liberalai prisipažino, jog sunkiausia buvo atrasti gyvulių turgų. Beje, pastarasis kažkada buvo prie dabartinio baldų fabriko.

Šios orientacinės varžybos buvo ne tik galimybė surasti istorines vietas, pastatus, bet ir daug ką nauja sužinoti. Atskubėjusios į paskutinę varžybų stotelę, „Pamario“ komandos moterys atviravo, kad joms koją pakišo užduotis surasti kažkada buvusios žydų sinagogos vietą. Beje, šio pastato Žalgirio – Vytauto gatvių sankryžoje jau nebėra.

Po varžybų kalbinta paminklosaugininkė R.Švelniūtė neslėpė džiugesio, jog renginys pavyko. Svarbiausia, kad visiems – tiek organizatoriams, tiek dalyviams, iki paskutinės mįslių stotelės išliko gera nuotaika ir žaismingumas. Žinoma, pirmas kartas kai ko ir pamokė, tad kitąmet, jei bus surengtos tokios varžybos, galbūt bus griežtinamos taisyklės ir sunkinamos užduotys.
Visų dalyvių, kurie nepabūgo išbandyti jėgų ir aplankyti Šilokarčemos istorinių vietų, laukė itin vertingi prizai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!