Originali Žolinė Šilutės bibliotekoje

Pinsime olyn vainikPenktadienį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje vyko dar vienas edukacinės programos „Arbata iš kartos į kartą“ renginys – vasara kvepiančių lietuviškų žolelių arbatos ragavimo popietė, skirta Žolinės šventei. Taip tęsiamas projektas „Mokykla + Biblioteka = Žinios XXL“.

Bibliotekininkės vaikams parengė išsamų pristatymą apie įvairių šalių arbatos gėrimo tradicijas, arbatų istoriją, kilmę, paplitimą, fermentaciją ir ruošimą, klasifikaciją, vartojimą, serviravimą. Taip pat buvo pasiūti atskirų šalių tautiniai drabužiai bei įsigyti indai ir arbata šiems užsiėmimas.

Popietę pradėjome pievoje, kur rinkome žolytes, o Lietuvininkaitė su Vaidilute (bibliotekininkės Liuda Nausėdienė ir Šarūnė Gerulytė), remdamosios knyga „Mažosios burtininkės vaistažolės“, vaikams pievoje surengė garsinius skaitymus apie naudingus liaudies receptus, pateikė išsamių patarimų, kaip rinkti vaistažoles, ruošti ir kur jas laikyti.Vaikai susipaino su tradicinmis arbatolmis

Kartu nepamiršome, kam skiriame šį minėjimą, ir rinkome žiedelius, žolytes vainikui pinti.

Išklausę pasakojimą, išsirinkę gražiausius žiedus pievoje, grįžome į biblioteką, kur pratęsėme šventę. Lietuvininkaitė Liuda kartu su renginio dalyviais nupynė didelį vainiką, kuris tapo renginio simboliu ir leido pradėti lietuviškų žolelių arbatos gėrimo ceremoniją.

Džiovintų žolelių atpažinimo užduotis atskleidė, kad mažieji nemažai žino apie tai, kokie augalai mus supa – vaikai pasakė daugelio žolelių pavadinimus. Vėliau visi skabė lapelius ir ruošė arbatą, mėgavosi jos išskirtiniu skoniu, pagardindami uogiene.

Paminėję Žolinę, pabendravę ir atsigėrę arbatų atsisveikinome. Dėkojame apsilankiusioms mamytėms, mažiesiems knygmyliukams bei Šilutės socialinių paslaugų centro, projekto „Mes visur kartu“ dalyviams bei jų vadovei Indrei Lekavičiūtei.