Originalus muzikinis spektaklis „LIETUVA TARMIŠKAI“ su L.Sungailiene ir S.Kavaliausku

lietuva tarmiskai Vytenis su Loreta ir Stanislovu.jpgLapkričio 13 d. Pagėgių kultūros centro scenoje valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ pristato savo ypatingą premjerą – specialiai Tarmių metams sukurtą muzikinį spektaklį „LIETUVA TARMIŠKAI“.

Tai smagi ir nepaprastai įdomi muzikinė kelionė per penkis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją.

Projekto idėjos autorius – Giedrius Svilainis, libretą sukūrė Loreta Sungailienė, pastatymo režisierius – Vytenis Pauliukaitis, scenografijos autorė – Renė Petrulienė.

Teatralizuotame vaidinime kiekvienas regionas pristatomas atskirai, originaliai ir, be abejo, tarmiškai – su tam kraštui būdingais papročiais ir tradicijomis, geriausiais liaudies šokiais ir dainomis.

Šeimyniškai jaukiam ir nuoširdžiai smagiam spektakliui diriguoja Gaspadinė (Loreta Sungailienė) ir Gaspadorius (Stanislovas Kavaliauskas).

Vaidinimo pradžia nukels mus į tolimąją praeitį – matysime legendomis apipintą Lietuvos gimimo istoriją, kupiną laumių šėlsmo ir pagoniškų apeigų… Tačiau visai netrukus Gaspadinė ir Gaspadorius pakvies mus į Aukštaitiją, kurioje dalyvausime tradicinėje Alutinio šventėje arba Ragautuvėse. „Visks per to alo…“, – šmaikštauja aukštaitiško alaus ragautojai, trypdami smagų „Aukštaitišką kadrilį“.

Toliau keliausime į dainingąją Dzūkiją, kur apsilankysime įspūdingose Rugiapjūtės pabaigtuvėse. Dainavos krašto mergelės atliks subtilųjį šokį su varpeliais „Sesylio“, o vyrai – kvapą gniaužiantį „Starkų“ ant kojūkų.

Paskui seka kelionė į Suvalkiją, kurioje kartu su Kviesliu dalyvausime tikrose suvalkietiškose vestuvėse, gėrėsimės šventiniais vestuviniais šokiais ir dainomis.

Paskui užsuksime į Mažąją Lietuvą, kur mus pasitiks Žvejas ir Knygnešys – kartu prisiminsime ne tik pirmąsias lietuviškas knygas, bet ir pamatysime Pamario krašto šokius ir, be abejo, išgirsime legendinį „Stintapūkį“.

Galiausiai žiūrovų laukia siautulingos Užgavėnės Žemaitijoje su persirengėliais – sceną užvaldys Čigonė, Žydas, Giltinė ir kiti Užgavėnių karnavalo personažai. Žemaitiško folkloro siautulys tęsis kartu su greitakalbe „Pempel, pempel“, žaismingu „Klumpakoju“ bei finaline „Šventine polka“.

Pastatyme dalyvauja per penkiasdešimt valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ muzikantų, šokėjų, dainininkų ir choro artistų, o ypatingo žavesio pastatymui suteikia unikalus tautinių instrumentų orkestras, kuriame grojama išskirtinai lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, lumzdeliais, ragais, skudučiais, skrabalais, tabalais, o taip pat ožragiais, molinukais, Labanoro dūdomis ir gausybe mušamųjų.

Ši įspūdinga muzikaliai tarmiška kelionė per penkis šalies regionus kiekvienam žiūrovui leis pajausti, kokia graži, turtinga ir nepakartojama yra mūsų Lietuva.

ŠIRDINGAI KVIEČIAME!

Premjerinis spektaklis „LIETUVA TARMIŠKAI“ vyks lapkričio 13 d. (trečiadienį) 18 val. Pagėgių kultūros centre.

Bilietų kainos: 20, 25, 30 Lt

Bilietus galima įsigyti kultūros centro kasoje ir internetu www.bilietupasaulis.lt
Daugiau informacijos – www.ansamblis-lietuva.lt