Orkestras „Pamarys“ 9-ąjį kartą tapo Lietuvos čempionato prizininku

file52325359 b30f93cdŠilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“, vadovaujamas Gražvydo Railos ir Edmundo Gedeikio, devintąjį kartą iš Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato parvežė prizininkų diplomą.

Čempionatas surengtas jau 13-ąjį kartą ir pastaruosius 9 metus šilutiškiai B kategorijoje yra tarp lyderių.

Pasak orkestro vadovo G.Railos, dalyvavimas čempionate yra itin objektyvus orkestro lygio patikrinimas, nes muzikantus vertina užsienio specialistų komisija (šįmet joje dirbo 2 olandai ir latvis). Komisijai orkestrai nepristatomi – nurodomas tik atlikėjų numeris. Du teisėjai kūrinius klausė nematydami atlikėjų – už širmos, o vienas stebėjo sceninę kultūrą, dirigento darbą. 4-uoju numeriu pasirodžiusiam „Pamariui“ teisėjai skyrė II vietą.

Šilutiškius aplenkė garsus Panevėžio rajono merginų orkestras „Saulutė“ (Grand prix) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų orkestras (I vieta). Dar prizinininkais tapo Šiaulių pedagoginio universiteto orkestras (III vieta).

„Malonu, kad mūsų mokiniai yra lygiaverčiai konkurentai vyresniems ir daugiau patirties turintiems muzikantams. Su vaikais daug dirbo visi Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų mokytojai (E.Gedeikis, B.Bučius, A.Stakvilevičius). Prie orkestro prisijungė mūsų mokyklą baigę ir dabar muziką toliau studijuojantys šilutiškiai. Esame dėkingi ir Vydūno gimnazijos bei Šilutės kultūros ir pramogų centro vadovams, kad paskutines savaites prieš čempionatą suteikė galimybę repetuoti jų salėse, nes Meno mokykla neturi patalpų orkestro repeticijoms“, – sakė G.Raila.

Kitą penktadienį orkestras „Pamarys“ ir šokių kolektyvas „Pamarietė“ Šilutės kultūros ir pramogų centre rengia 15 metų jubiliejaus koncertą, kuriame dalyvaus ir Vydūno gimnazijos vokalinis ansamblis, solistai Deivis ir Renata Norvilai, Valdas Lacko, Algirdas Leonavičius.