Orkestras „Pamarys“ – čempionato nugalėtojas

Koncertas po koncerto, viena repeticija po kitos – tokia buvo įprasta Lietuvos pučiamųjų orkestrų kasdienybė ikipandeminiu laikotarpiu. Pastarieji dveji metai buvo ypatingi ir neįprasti visam pasauliui, į juos galime žiūrėti, kaip į šimtus prarastų galimybių – nukeltų ar atšauktų koncertų, premjerų, renginių ir gyvų susitikimų.

Šilutiškiai laimėjo I vietą ir buvo pripažinti geriausiu fanfariniu orkestru.

Lapkričio 20 dieną Palangoje po ilgos pertraukos įvyko XXI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, subūręs 30 geriausių profesionalų ir mėgėjų orkestrų. Kolektyvai varžėsi penkiose kategorijose, o po konkurso Palangos koncertų salėje vyko įspūdinga apdovanojimo ceremonija ir Gala koncertas. Jo metu klausytojai išgirdo pirmą kartą į Lietuvą atvykusius svečius iš Austrijos – „Mnozil Brass“ ansamblį.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ (vadovas Gražvydas Raila, koncertmeisteriai Edgaras Noreika ir Arnoldas Rumšas), pasirodė A kategorijoje, kurioje dalyvavo 9 orkestrai. Šilutiškiai laimėjo I vietą ir pripažinti geriausiu fanfariniu orkestru, o G. Raila iškovojo geriausio dirigento diplomą.

Vadovas G. Raila sveikina kolektyvo narius, dėkoja tėveliams ir mokyklos pučiamųjų ir mušamųjų skyriaus mokytojams, padėjusiems į visumą sujungti daug vertingų idėjų ir įdėtą triūsą.