Ornitologai laukia paukščių mylėtojų

Dažniausiai antrąją rugsėjo savaitę prasidedanti rudeninė sparnuočių migracija šiemet dar neįsibėgėjo – Ventės rago ornitologijos stoties ornitologai kol kas sugauna vos po 30 – 50 paukščių per dieną.

Ventės rago ornitologinėje stotyje sugautas sodinio lipučio jauniklis. Šie paukščiai Lietuvoje stebimi gana retai, tai tik 9 rūšies registracija šalyje.

Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys savaitės pradžioje sakė, kad ornitologai laukia orų pagerėjimo. Jei lietūs ir smarkūs vėjai liausis, galbūt ir sparnuočių į gaudykles paklius daugiau. Šią savaitę, anot jo, pamaryje vyravo pernelyg smarkūs vėjai, tad ornitologai nesiryžo net didžiųjų gaudyklių iškelti.

„Žinoma, jei paukščių būtų gausiai – keltume, bet dabar nebuvo ir reikalo rizikuoti“, – sakė jis.
Pasak V. Jusio, kasmet masinių sparnuočių migracijos metu pamario ornitologai sulaukdavo nemažai talkininkų iš užsienio. Paukščių mylėtojai čia suvažiuodavo iš Vokietijos, Prancūzijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos. Suvažiuodavo tie, kas tiesiog myli gamtą ir paukščius, kam mielas ir įdomus darbas su jais ir kas gali tam skirti dalį savo laisvalaikio. Nemažai svečių girdavo ir kokybiškas pamariškių gaudykles.

Šiemet kitaip – tokį užsienio gamtos mylėtojų turizmą apribojo pasaulinė COVID-19 pandemija.
Tiesa, paklausimų buvo gauta iš Graikijos, Vokietijos, Anglijos piliečių, tačiau Ventės ornitologai nutarė nerizikuoti. „Pagalvojome, kad nėra ko „tampyti liūtą už ūsų“ – rizikuoti platinti pavojingą užkratą, tad geriau šiemet vengsime tolimų svečių. Tiesa, talkininkų iš Lietuvos visgi laukiame kiekvieną savaitgalį“, – sakė V. Jusys.