Ornitologų tinkluose ne tik sparnuočiai, bet ir žebenkštys, lapės, varlės

Rudenėja... Nelaukę oficialios savo išskridimo dienos, rugpjūčio 24-osios, mūsų kraštą jau palieka gandrai. Taip sako Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys. Šiemet jau arti 50-ies tūkstančių sparnuočių sužiedavę Ventės ornitologai neseniai gaudyklėse aptiko ir... žebenkštį.

Gandrai, pasak V. Jusio, oficialios išskridimo dienos nelaukia niekada – įprastai rugpjūčio 24-ąją jų gimtinėje jau nebebūna. Ir šiemet jie į šiltesnius kraštus pasuko jau pirmosiomis rugpjūčio dienomis. Ventėje gyvenanti šių paukščių pora šiemet išperėjo ir išaugino 5 jauniklius, ir praėjusį savaitgalį jau nė vieno jų šiose apylinkėse nebebuvo. V. Jusys sakė išvakarėse tik vieną iš senųjų dar matęs.

Ornitologų šiemetinis derlius – sužieduotų sparnuočių skaičiai siekia beveik 42 500. Šiuo metu per dieną sugaunama apie 100 – 150 paukščių. Daugiausiai skrenda nendrinukės, krakšlės, devynbalsės, pečialindos, kielės, musinukės – per dieną 20 – 25 rūšių sparnuočiai.

Tiesa, į ornitologų tinklus pakliūna ne tik paukščiai, bet ir smalsūs žinduoliai. V. Jusys pasakoja, kad gaudyklėse randama barsukų, kiaunių, šeškų, lapiukų ir voverių, net rupūžių ir varlių. O štai neseniai gaudyklėje rasta smulkiausia kiauninių šeimos atstovė – žebenkštis.