Osvaldo Gusčiaus triumfas Baltijos šalių čempionate

Budrikas rudzevicius_Paulauskaite_GusciusVilniuje Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandiniame čempionate triumfavo šilutiškis Ovaldas Gusčius (trenerė Lina Leikuvienė). Jis jaunių trišuolio rungtyje pranoko visus 5 varžovus ir pasidabino aukso medaliu.

Sportininkas pirmuoju savo bandymu užfiksavo 14,43 m nuotolį ir iškovojo Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempiono vardą. Nė vienas varžovas nešoko daugiau kaip 14 metrų, tai padaryti pavyko tik Šilutės sporto mokyklos trenerės L. Leikuvienės auklėtiniui O. Gusčiui. Antrąją vietą taip pat iškovojo lietuvis Aurimas Narijauskas – 13,91. Trečioje vietoje liko latvis Aleksandrs Korčagins.Guscius Osvaldas

Ne ką blogiau sekėsi vilkytiškiui, trenerio Broniaus Mulskio auklėtiniui Mariui Rudzevičiui. Jis ieties (700 g) metime iškovojo sidabro medalio apdovanojimą. Jam ietį antruoju bandymu pavyko numesti 67 m 22 cm. Marius nusileido tik 72 m 84 cm ietį metusiam latviui Artis Čarkš. Trečią vietą taip pat iškovojo latvis Davis Krauklis.

Kita trenerio B. Mulskio auklėtinė vilkytiškė Gintarė Paulauskaitė taip pat be apdovanojimo neliko. Ji pasidabino bronzos medaliu rutulio stūmimo rungtyje. Rutulį penktuoju bandymu nustūmė 12 m 87 cm. Ją aplenkė tik lietuvė Olivija Vataitytė – 13 m 23 cm, iškovojusi II vietą ir čempione tapusi estė Gertu Kuttmann – 14 m 07 cm.
500 g ieties metime G. Paulauskaitė užėmė penktąją vietą. Čia jai ietį pavyko nusviesti 41 m 64 cm. Čempione tapo estė Katre Marit Liiv – 49 m 55 cm.

800 m bėgimo rungtyje šilutiškis Justas Budrikas užėmė šeštąją vietą, distanciją įveikęs per 2:02,35. Bėgdamas 1500 m rungtyje ir aplenkęs estą Eduard Sapogs užėmė penktąją vietą – 4:16,78. Čia čempiono vardą iškovojo lietuvis Justas Sažinas – 4:10,24.

Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandinį čempionatą laimėjo Latvijos komanda (286 taškai). Paskutinį kartą Baltijos šalių jaunių varžybas latviai buvo laimėję 2004 metais. Estijos ir Lietuvos lengvaatlečiai surinko po 230 taškų, bet dėl didesnio užimtų pirmų vietų skaičiaus (10-8) antra vieta atiteko estams.