Ožkos kėsinasi sugraužti „Auksinių svogūnų“ galvas (foto)

PO 12 04 05 43Gėdingiausi metų poelgiai, žiopliausi pasisakymai, aštriausiai aptarinėti politikų sprendimai ir verslininkų (ne)darbai užfiksuoti tradicinėse šmaikščiose „Pamario ožkų“ nominacijose, šiemet teikiamose jau 7-ąjį kartą.

Ironiškai ir pašaipiai pažiūrėta į visas politikos kliurkas. Išrinktas ir „Pamario ožkų“ deputatas LR Seime, o metai imti skaičiuoti specialiu kalendoriumi. Jame galima atrasti naujadarų, pavyzdžiui, kandidatą į Seimą nuo šiol galima vadinti inkilu.

Slaptuose rinkimuose į Seimą triumfavo naujokas

Marijaus Budraičio ir Šilutės žiniasklaidos organizuojamą renginį aplankė ir „Auksinių svogūnų“ idėjos autorius, Seimo narys Arūnas Valinskas. Sužavėtas jis siūlė, kad M.Budraitis kitąmet turėtų perimti „Auksinių svogūnų“ organizavimą, nes aštraus Marijaus liežuvio neišvengiantys Šilutės politikai ir Šilutė – per ankšta erdvė Marijui.

Specialų prizą M.Budraitis įteikė Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Apsiginklavęs politinei kovai tinkamiausiu įrankiu – metaline „petelne“, dabar jis galės įgyvendinti savo pažadus ir apvalyti Seimą nuo premjero A.Kubiliaus bei kitų nieko nesuprantančių Seimo narių.

Nominacijoje „METŲ NAUJAKURYS“, nušlavęs kitus du pretendentus, triumfavo, pasak M.Budraičio, čarteriniu reisu specialiai renginiui iš Gruzijos grąžintas politikos džigitas, rajono meras Virgilijus Pozingis. Garbingas titulas jam atiteko už persikraustymą iš Inkaklių į Šilutę, tokiu būdu papildant seniūno Raimondo Steponkaus seniūnijos gyventojų registrą.

Pastebėta, kad naujakurystės proga buvo pradėtas ir baigtas garsusis Naujakurių žiedas, kuriam „Pamario ožkose“ pasiūlyta suteikti V.Pozingio vardą. Merui įteiktas „Mero naujakurių“ vardu pavadintas naujos rūšies makaronų pakelis.pamario ozkos 4

Pirmą kartą „Pamario ožkų“ istorijoje simbolinės dovanėlės įteiktos ir kitiems „Metų naujakurio“ nominacijos pretendentams. Laikraščio „Pamarys“ redaktorius Petras Skutulas įkurtuvių naujame pastate proga gavo pašto dėžutę su užrašu „Pamarys“ – kitų laikraščių nekišti“.

Sergančiam Šilutės komisariato vadovui Stasiui Mickevičiui įteikti kilogramą kontrabandinių apelsinų ir baltojo šokolado plytelę „Šviniaus sapnas“, buvo įpareigotas Seimo narys Kęstas Komskis. Linkėdamas stiprybės sergančiajam, M.Budraitis priminė sutrumpintą seną lietuvių liaudies posakį: „Nėra to blogo, kas neišeitų…“

Pristatant nominaciją „METŲ PASAKA“, susirinkusieji išgirdo net tris įdomias istorijas. Viena jų – pasaka „Diena ir naktis“ – apie Žemaičių Naumiesčio muziejaus stebuklingą atgimimą ir paslaptingą perdangų istoriją. Pasakos autorius – Saulius Stankevičius, pasakotojas – Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas.

Už pasaką „Karlsonas, kuris gyveno ant stogo“, Seimo nariui Audriui Endzinui įteiktas stiklainėlis uogienės, su nurodymu vartoti ją saikingai, po šaukštelį vietoj valgio potvynio metu. M.Budraitis priminė, kad pastaroji pasaka – apie Karlsoną, kuris gyveno ant LR Seimo stogo.

Daugiau kaip 5 kadencijas Rusnės salos Mažylis laukė, kol įtakingasis Karlsonas grįš ir pastatys žadėtą estakadą. Deja, Rusnės Mažylis, ko gero, nepasižymėjo dideliu vaišingumu – už jo sukauptas uogienės atsargas išeitų tik sumažinta Nojaus laivo valtelė, į kurią sutilptų tik Rusnės salos liberalsąjudiečiai, bet be savo antrųjų pusių…

Geriausia pripažinta pasaka „Vilkas ir Raudonkepuraitė“ – apie tai, kaip patyręs Šilutės krašto politikos vilkas Algirdas Balčytis prarijo Raudonkepuraitės močiutę socialdemokratę… Pati Raudonkepuraitė, pasivertusi mero pavaduotoja Stase Skutuliene, spėjo laiku nuo vilko pabėgti į įtakingą valstiečių liaudininkų feodalinį bloką.

Atsiimdamas pagrindinį nominacijos prizą, LSDP Šilutės skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis pabrėžė, kad per visą „Pamario ožkų“ gyvavimo istoriją socialdemokratai būdavo nominuojami netektimis. Tačiau pastaroji, regis, jų nė kiek nenuliūdino, nes vietoj vienos Raudonkepuraitės skyrius gavo visą būrį ryškių vyrų. Politikas išdrįso išduoti paslaptį, kad hamletiškas klausimas „būti ar nebūti socialdemokratu“, pastaruoju metu kamuoja ir M.Budraitį.

„METŲ DARBDAVIO“ titulą nusinešė mero pavaduotojas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis. Jis apdovanotas už lojalumą ir ištikimybę partijai bei darbo vietų parūpinimą aktyviems partiečiams, remiantis auksine logika: „Svarbiausia – tvarka, o teisingumas ateis vėliau“.

„Kadangi labai rimtai vertinu savo pareigas, prisipažįstu, kad man daugiau niekas nerūpi, išskyrus tai, kad visi Šilutėje darbo turėtų ir šiltai gyventų. Jeigu Taryba patikės ir banko reikalus, visi pinigais apšalsit“, – nesikuklino V.Pavilonis.

Tenka pastebėti, kad mero pavaduotojui teko nugalėti rimtus konkurentus – Etikos komisijai darbo nuolat duodančią, daugiamečiame projekte „Du lietuviai per kalnelį nesueina prieš rinkimus, nesueina ir po jų“ dalyvaujančią rajono Tarybą bei visą Savivaldybę. Pastaroji, lyg stebuklinga fėja, proporcingai augančiai savo skolai, net išsijuosusi kuria naujas darbo vietas administracijoje.

„Jei jau skęsti skolose, tai su kuo daugiau keleivių, oriai ir išdidžiai, su muzika ir iki pabaigos“, – dabartinį Savivaldybės požiūrį į skolas apibūdino „Pamario ožkų“ siela M.Budraitis.

Npamario ozkos 2ominacijoje „METŲ DERYBININKAS“ pirmą kartą nusižengta protokolui ir leista nugalėtoją išrinkti atviru balsavimu. Balsų dauguma laimėjo buvęs rajono Tarybos narys, verslininkas R.Plikšnys, sugebėjęs įtikinti savo partietį liberalsąjūdietį A.Endziną nebekandidatuoti į LR Seimą trečiajai kadencijai, o šią vietą užleisti jam.

R.Plikšniui įteiktas CD su 2 kadencijų A.Endzino padarytais darbais Pamario kraštui ir jo žmonėms. Taip pat laimėjimą patvirtinanti lentelė su Šilutės senojo turgaus vaizdeliu, mat turguje vyksta didžiausios derybos.

Kaklaraištis su Neringos ir Šilutės savivaldybių herbais įteiktas šios nominacijos pretendentui V.Paviloniui. Vicemeras pagerbtas už tūkstantmečio sandėrį su Neringos savivaldybe: už mistinį rajono gyventojų nemokamą įvažiavimą į Neringą atidavęs dalį Šilutei priklausančių Kuršių marių Neringai.

Į šią nominaciją pretendavo ir rajono meras V.Pozingis. Po ilgų derybų su „Šilutės vandenų“ direktoriumi Alfredu Markvaldu šis buvo įtikintas įmonės sąskaita sumažinti vandens kainą gyventojų naudai. Merui įteiktas naujos geriamojo vandens linijos produktas „Skaidrus sandėris“.

Geriausią „METŲ ATRADIMĄ“ padarė Darbo partijos Šilutės skyrius su pirmininku S.Stankevičiumi priešakyje. Apdovanojimas įteiktas už tai, kad partija praktiškai per metus lygioje vietoje atrado sau lojalius seniūnus – Žemaičių Naumiestyje, Gardame ir Šilutėje. S.Stankevičiui pažadėta asmeniškai įteikti dokumentą, patvirtinantį, kad seniūnai J.Budreckas, Tomas Balčytis ir R.Steponkus tikrai pervedė partijai 1 proc.

„Metų atradimo“ nominacijoje taip pat nominuota Pagrynių gyvenvietė už kiekvieno namo rūsyje atrastus neišsemiamus gruntinio vandens klodus. Šilutės seniūnui padovanotas pluoštas lipdukų su savivaldybės šūkiu – „Kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“. Juos seniūnas įpareigotas išdalinti pagryniškiams.

A.Valinskas ir R.Plikšnys atrado savyje jėgų ir noro mesti iššūkį rinkimuose į LR Seimą Pagėgių rinkimų apygardoje pačiam K.Komskiui. Už drąsą jiems įteikta 5 valandų pažintinė ekskursija po Pagėgių kraštą su ekskursijos gide Aurelija Stancikiene. Tą patvirtina kelionės lapas – viza, kad K.Komskis leidžia vykdyti visa tai šioje teritorijoje.

Nominacijoje „METŲ KŪRINYS“ – net septyni pretendentai. Pergalę išplėšė knyga, kurioje sudėti beveik visi „Lamatos žemės“ projektai, jiems vykdyti skirti pinigai ir grafikai – „Nemuno šalies pasakos“.

Ji nurungė tokius garsius kūrinius kaip „Baronas Miunhauzenas“ – apie sunkų ir nelengvą politiko Arvydo Jako kelią, jo planus ir siekius. Stiprus konkurentas buvo vienas prie vieno savo pavadinimu atspindintis nelengvą Šilutės rajono savivaldybės vadovų dalią, bandant ištempti savivaldybę iš skolų liūno – V.Hugo romanas „Vargdieniai“. Paminėtinas autentiškas M.Rido romanas „Namelis prerijoje“ – kūrinys apie H.Šojaus unikalią daržinę ir LTV sukurtas daugiaserijinis videofilmas apie Šilutės rajono tarybos valdančiųjų kasdienį nelengvą gyvenimą – „Devyni nuopuolio ratai“.

„Pamario ožkų“ rinkiminėje apygardoje įvyko rinkimai. Slaptame it masonai politikų, verslininkų ir žiniasklaidininkų susirinkime tik vieno balso skirtumu „Pamario ožkų“ atstovu Seime išrinktas R.Plikšnys. K.Komskiui iškart duoti 5 rinkimų biuleteniai, kad nereikėtų jų pirkti.

Dovanos – laikraščio žvaigždėms

„Šilutės naujienos“ nutarė apdovanoti dažniausiai laikraščio puslapiuose šmėžavusius politikus. Kadangi „Lamatos žemėje“ – mažai žemės, indelis juodžemio įteiktas naujajam „Lamatos žemės“ pirmininkui Vytautui Laurinaičiui.

Speciali dovana atiteko vicemerui V.Paviloniui. Politikas viešai ne kartą rypavo esą jam jau baisu prasižioti, nes žiniasklaida jo žodžius interpretuoja klaidingai arba ištraukia iš konteksto. Dujokaukė ant galvos – optimaliausias problemos sprendimo variantas. Su ja bus sudėtinga ne tik nusišnekėti, bet ir kalbėti.

„Kam nuvažiavo stogai?“ nuolat klausiančiam politikui, verslininkui S.Stankevičiui apsisaugoti nuo griūvančių perdangų padės „Šilutės naujienų“ dovanotas statybinis šalmas, tarsi specialiai papuoštas užrašu „Trud“ („Darbas“).

Nuotraukų galerija:

joomplu:4217

Silutes naujienu LOGO