P.Jonikas: „Širdis šoka po tokio starto Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje“

dovydasSpalio 9 d. Šilutės sporto mokyklos krepšininkai, kuriuos treniruoja Petras Jonikas, sužaidė pirmąsias Moksleivių krepšinio lygos rungtynes.

Pirmasis susitikimas buvo su stipria Kauno „Žalgirio“ komanda. Praeitame sezone prieš šią komandą abu susitikimus šilutiškiai pralaimėjo, o šiemet sudavė varžovams netikėtą smūgį. Namų rungtynėse Šilutės SM komanda nesunkiai palaužė žalgiriečius ir išsiuntė juos namo be pergalės, nugalėję rezultatu 93:68.

Šilutės SM komandoje žaidžia 2001 m. gimimo auklėtiniai: Kajus Gerulaitis, Ignas Šveistys, Dominykas Girskis, Dovydas Rimkus, Tautvydas Rimkus, Skirmantas Viliušis, Valentinas Ubartas, Jegvenis Miniotas, Julius Pečiulis ir du jaunesni gabūs krepšininkai Vingaudas Radišauskas (2003 m) ir Eduardas Targonskis (2004 m).

Ši komanda žaidžia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos A divizione (U18), t.y., tarp 12 geriausių Lietuvos komandų. Pirmose rungtynėse namuose jie susitiko su Kauno „Žalgiriu“, o susitikimo baigtis buvo labai netikėta visiems susirinkusiems.

Dar prieš rungtynes diskutuota, kad mūsiškiai turbūt bus sutriuškinti. Mat pernai šios Kauno komandos šilutiškiams nepavyko įveikti ir jie buvo nugalėti dideliu skirtumu. Bet naujas sezonas dribtelėjo siurprizą! Jau nuo pat rungtynių pradžios Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai demonstravo gerą žaidimą, žaidė užtikrintai ir pasitikėdami savo jėgomis. Pirmą kėlinį laimėjo mūsiškiai 20:13, antras kėlinys taip pat buvo sėkmingas šilutiškiams – po sužaistų 20 minučių švieslentė rodė širdį glostantį rezultatą 47:26.

Komandoms grįžus po pertraukos žaidimas darėsi vis įdomesnis. Kauniečiai pradėjo vytis mūsiškius pataikindami tolimus metimus. Trečią kėlinį komandos sužaidė apylygiai 23:22. Lemiamame kėlinyje komandos taip pat žaidė apylygiai, bet pirmuose kėliniuose pasiekta persvara po finalinės sirenos P.Joniko vadovaujamai komandai leido džiaugtis fantastiška pergale.

Pasak trenerio P.Joniko, komandai iškovojus tokią pergalę širdis krūtinėje pradėjo šokti, tokio širdžiai mielo starto jis sako dar gyvenime nebuvo turėjęs. „Tai pats geriausias per visą mano trenerio karjerą startas Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje“, – sakė treneris.

Daugiausia taškų komandai pelnė: D.Rimkus (39 taškai, 10 perimtų kamuolių, 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvus perdavimai), T.Rimkus (18 tšk., 4 atk. kam., 10 atk. kam. 9 rez. perd.), D.Girskis (13 tšk., 6 atk. kam., 1 perim. kam. Ir 1 rez. perd.), po 8 taškus pelnė I.Šveistys ir E.Targonskis.